Bu yılın başlarında OnePlus, ilk Nord serisi akıllı telefonu piyasaya sürmüştü ve OnePlus 8T çıkmadan önce, birkaç yeni Nord cihazının yolda olduğuna dair sızıntılar vardı ve şimdi ise netleşmiş oldu. Bu modeller OnePlus 8’den daha uygun fiyatlı olarak karşımıza çıkacak.

OnePlus Nord, birkaç ay önce şirketin ilk orta sınıf telefonu olarak tanıtılmıştı. Birkaç gün önce marka, yeni bir Nord telefonunun gelişini resmen duyurdu. Cihazın çıkış tarihinin ne olacağı açıklandı.

Yeni OnePlus Nord 26 Ekim’de piyasaya sunulacak

Ünlü haberci Steve Hemmerstoffer, diğer adıyla OnLeaks, söylentilere göre OnePlus Nord N10 5G ve OnePlus Nord N100’ün 26 Ekim‘de piyasaya çıkacağı bilgisini paylaştı. Bu iki telefon , birkaç ay önce piyasaya sürülen OnePlus Nord serisine ek olacak gibi görünüyor. Bu serinin, şirketin son yıllarda odaklandığı amiral gemisi telefonlarının aksine uygun fiyatlı telefonları piyasaya sürmesi bekleniyor.

OnePlus Nord N10 5G ve Nord N100 çıkış tarihi belli oldu
OnePlus Nord

OnePlus Nord N100 hakkında bildiğimiz çok az şey var, ancak OnePlus Nord N10 5G geçmişte sızdırılmıştı. Telefonun 400 dolar civarında fiyatlandırılması bekleniyor. Söylentiler arasında, 90Hz yenileme hızına sahip 6,49 inç FHD + ekran yer alıyor. 6 GB RAM ile eşleştirilmiş bir Qualcomm Snapdragon 690 yonga seti olması bekleniyor. Dahili depolama 128 GB olabilir. 

En ilginç söylenti, OnePlus Nord N10 5G’nin 64 MP ana sensöre sahip olacağı diyebiliriz. Bu şaşırtıcı çünkü OnePlus 8T muhtemelen 48 MP ana kamera ile gelecek. Daha önce bir uygulama tarafından ortaya çıkan kamera kurulumunda 64 MP sensör, 8 MP geniş açılı bir modül ve iki adet 2 MP sensörler olacak.

OnePlus Nord N100, şirketin web sitesinde OnePlus Nord N10 5G ile birlikte kısa bir süre görüntülendi ve gelişi ima edildi, ancak özellikleri hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Telefonun Avrupa’da 300 euro ve ABD’de 400 doların altında olması bekleniyor.