Aylardır söylentileri olan OnePlus Nord için resmi bir onay geldi. Şirket, yeni modelin temmuz ayında geleceğini sözlerine ekledi.

Uygun fiyat ile gelmesine neredeyse kesin gözü ile bakılan Nord, artık hiç olmadığı kadar yakınımızda gibi gözüküyor. OnePlus Nord çıkış tarihi ‘mors kodu’ ile açıklandı. Bu yeni model hakkında merak edilen detaylar neler?

OnePlus Nord geliyor: Uygun fiyatlı yeni canavar olabilir mi?

Birkaç aydır OnePlus 8 Lite ve OnePlus Z isimleri ile söylentileri olan uygun fiyatlı modelin isminin OnePlus Nord olacağı kesin gibi. iPhone SE 2020 modeline rakip olması beklenen modelin, 399 dolar fiyatlandırma ile gerçekten ciddi rekabet ortamı yaratabilir.

OnePlus Nord geliyor: Uygun fiyatlı yeni canavar olabilir mi?

Şirketin CEO’su Pete Lau bir forum gönderisiyle bu cihazın olacağını doğruladı ve bir Instagram hesabının kullanıcı adını da bu gönderiye dahil etti. Söz konusu hesaptan paylaşılan ilk gönderide mors kodu yer alıyor. Bu kod ise temmuz ayına işaret ediyor.

OnePlus Nord ayrıca 5G bağlantısını destekleyen bir Snapdragon 765 yonga seti taşıyacağı düşünülüyor. Telefonun, 30W hızlı şarj destekli 4.000mAh batarya ile geleceği söyleniyor. Şarj için ”Warp Charge” teknolojisi ile gelmesi muhtemel.

Qualcomm Snapdragon 765G yonga seti, LPDDR4X formatında 6 GB RAM veya 8 GB RAM ile birlikte gelebilir. Dahili depolama alanının ise 128 GB olması bekleniyor. Telefon, üreticinin OxygenOS 10 arayüz ile en son Android 10 işletim sistemini çalıştıracak.

Şu an için, OnePlus Nord’un fiyatının ne olacağı hakkında bilgimiz yok ancak, 399 $ olacağı söylentileri var. Son olarak sızıntılara göre, siyah, mavi ve beyaz olmak üzere üç renk seçeneğiyle sunulabilir.

OnePlus’ın bu yeni cihazı hakkında daha fazla bilgi ortaya çıktıkça sizleri haberdar edeceğiz.