OnePlus’ın “Nord” adı altında yeni orta sınıf akıllı telefonlar üzerinde çalıştığı sızdırıldı. Şirket bu yılın sonuna kadar iki cihaz daha piyasaya sürebilir. Bunlardan birinin yakın zamanda Geekbench’te tespit edilen Billie kodlu olduğu söyleniyor. Şimdi ise, OnePlus “Clover” kodlu ikinci bir telefon karşılaştırma testinde göründü.

OnePlus, geçen hafta ilk orta sınıf telefonu OnePlus Nord’u piyasa sürdü ve şirket şimdi ise başka model telefonlar üzerinde çalışıyor gibi. Söz konusu telefonun görüntüleri henüz yok ama Geekbench puanları ortaya çıktı.

Geekbench 5 listesine göre OnePlus Clover, Qualcomm Snapdragon 660 yonga setiyle beraber 4 GB RAM ile eşleştirilmiş. İşletim sistemi Android 10. Telefon tek çekirdekli testte 336 puan ve çoklu çekirdek testinde ise 1495 puan almış. Eğer bu liste gerçekse, OnePlus Clover, Snapdragon 690 yonga setiyle çalışan OnePlus Billie’den daha düşük fiyatlandırılabilir.

OnePlus Clover, Snapdragon 660 ile Geekbench'te göründü!

OnePlus Clover giriş – orta seviye bir akıllı telefon olarak piyasada yerini alabilir. 5G’li Snapdragon 690 işlemcili, orta sınıf OnePlus Billie kodlu telefonundan daha düşük bir konumda olacaktır.

Bununla birlikte bu listenin yanlış olma ihtimali de vardır. Ancak bu, Nord dışındaki bir OnePlus orta sınıf telefonunun ilk kez ortaya çıkması değil; Snapdragon 690 ile çalışan OnePlus cihazı bir süre önce tespit edildi. Bazı kaynaklar da şirketin yeni modeller üzerinde çalıştığını belirtiyor.

İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy Z Fold2 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Ağustos ayı başında Max J. (Concept Creator) OnePlus telefonlarının 3D görüntülerini üçlü ve ikili arka kameralarla gösteren bir video paylaştı. Videodaki Aurora olarak adlandırılan her iki telefon da delikli ekranlara sahip. Bu telefonların, Nord serisinden OnePlus Billie ve Clover olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.