Görünüşe göre OnePlus ve McLaren bu yıl özel bir sürüm telefon çıkarmak için birlikte çalışmayacaklar. OnePlus 8T McLaren modeli için ciddi iddialar mevcut.

Bir Reddit kullanıcısı, İngiliz otomobil üreticisinin OnePlus’ı 2020 F1 sezonu için bir ortak olarak listelemediğini bildirdi. Şirketler iki yıllık işbirliklerinde OnePlus 6T McLaren Edition ve  OnePlus 7T Mclaren Edition‘ı piyasaya sürmüştü. Listeye göre, yalnızca OnePlus 8T‘nin McLaren versiyonunun olmayacağını varsayabiliriz. Bundan sonraki modeller için bu özel versiyon gelebilir.

OnePlus 8T McLaren sürümü için kötü haber!

OnePlus 8T McLaren Edition için kötü haber!

McLaren varyantları standart cihazlarla aynı temel özelliklere sahiptir. Onları öne çıkaran şey, McLaren’in imza rengi Papaya Orange’ın yanı sıra şirketin arabalarında kullandığı malzemeleri de içeren arka tasarımları. Bunun dışında, bu sürümler daha fazla RAM ve biraz değiştirilmiş yazılıma sahiptir.

Bu yılın başlarında, OnePlus Concept One adlı bir prototip cihaz da tanıtılmıştı. Cihazın dikkat çeken özelliği kaybolan bir kameraya sahip olmasıydı.

OnePlus ve McLaren gelecek yıl ortaklıklarını yeniden canlandırabilir

Ortaklığın neden sona erdiğini söylemek zor. Hayranları özel sürümlere ihtiyaç duymayabilir veya fiyat ile ilgili bir durum olabilir. 

McLaren Edition, standart sürümlerden daha pahalıdır ve OnePlus 8‘in zaten şirketin en pahalı telefonu olduğu göz önüne alındığında, özel sürümü 1.000 dolarlık markanın çok ötesine geçecektir. OnePlus uygun fiyatlı bir marka olarak başladı ve en son amiral gemisi ile zaten yükseldi. Muhtemelen, ekonominin halihazırda koronavirüs nedeniyle durgunluğa girdiği bu zamanda, pahalı bir özel sürüm cep telefonu çıkarmayı düşünmüyor.

Öte yandan, özel sürüm telefonlar satın alan kişiler genellikle fiyatı önemsemezler. Sonuçta istediğimiz her şeyi tahmin edebiliriz, ancak iki şirketten biri açıklama yapana kadar gerçek sebebi bilemeyiz. Kim bilir, gelecek yıl tekrar işbirlik yapabilirler.

OnePlus en son 7T Pro McLaren Edition sürümüyle dikkatleri çekmişti

OnePlus McLaren işbirliğinin son telefonu 7T Pro McLaren Edition sürümüydü. 7T Pro’dan farklı olarak 12 GB RAM + 256 GB dahili depolama ile geliyordu ve turuncu renkler ile muhteşem görünen detaylara sahipti. Kutusuna kadar tasarım farklılıkları içeriyordu. Özel bir arayüze sahip olan McLaren Edition, turuncu renkte aksesuarlar ve karbon fiber detaylı kılıflarla gelmişti.