Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve hemen arkasından özel soğutmalı modelleri ile birlikte satışa sunulan GTX 1070 Ti‘ların gerçekten başarılı olduklarını kabul edebiliriz. NVIDIA uzun zaman sessiz kaldı ve bu nedenle de fiyat performans konusunda AMD’nin RX Vega 56 ve 64 kartlarının gerisinde kaldı. Fakat fırtına öncesi sessizlik misali, NVIDIA’nın geri dönüşü sağlam oldu. Tüm incelemelerden tam puan alıp, RX Vega 56‘yı fark atan GTX 1070 Tİ, AMD’nin en üst seviye oyun odaklı ekran kartı; RX Vega 64 ile kafa kafaya. Hatta GTX 1080‘i geçtiği de oluyor. GTX 1070 Ti 450 dolardan satışa sunuldu ve bu sayede piyasada bulunan en agresif fiyat performans kartı durumunda. 

Fakat NVIDIA işi burada bırakmak istemiyor gibi görünüyor. GTX 1080 Ti’ler ile yakın tarihte GTX Titan Xp de satışa sunulmuştu. Aradaki fiyat farkının çok yüksek olması nedeniyle genel tercihler GTX 1080 Ti’dan yana olsa da Titan Xp şu an için en güçlü ekran kartı. Geçtiğimiz günlerde NVIDIA’nın yeni bir Titan üzerinde çalıştığını ve hatta Twitter üzerinden paylaştığı kısa bir video ile Collector’s Edition duyuruldu. Şimdi ise bu yeni grafik kartının ne olacağı belli oldu.

NVIDIA’nın paylaştığı videoda Star Wars‘a özel koleksiyoncu kartı olduğu belirtiliyor. Kırmızı ve yeşil olmak üzere iki farklı ışıklandırma ile gelen kertlar gerçekten hoş gözüküyor. Son olarak, iki ekran kartının da isminden anlayabileceğiniz gibi Titan Xp ile aynı özellikleri taşıdığını belirtelim. Fiyat konusu ise normal Titan Xp’de olduğu gibi bu iki kartta 1200 dolar etiketinde. Yeni Star Wars filminin ve oyunun gelmesine kısa bir süre kala hayranların ağzını sulandıracak kartın videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.