Netflix’in resmi Twitter hesabından bugün yapılan duyuru ile, To All The Boys I’ve Loved Before filminin 9 Mart’a kadar Netflix üzerinden üyelik şartı olmaksızın izlenebileceğini açıkladı.

Netflix 9 Mart’a kadar ücretsiz izlenebilecek filmi duyurdu

Geçtiğimiz haftalarda Netflix aldığı karar ile Türkiye’de ücretsiz deneme üyeliklerini durdurmuş, üye olanları direkt olarak ödeme sayfasına yönlendirmeye başlamıştı. Bugün Netflix tarafından duyurulan üyelik şartı olmaksızın film izleme hakkı da, bu durumun yarattığı olumsuz etkiyi gölgede bırakmak için atılmış bir adım olarak görülebilir.

Keza Netflix alınan ücretsiz deneme üyeliklerinin durdurulma kararı sonrasında yaptığı açıklamada: “Netflix olarak Türkiye’de yeni üyeler kazanmak ve onlara harika bir Netflix deneyimi sunmak için farklı kampanyalar planlıyoruz,” demişti.

Görünüşe bakılırsa Netflix, Türkiye’deki kullanıcıların Netflix deneyimini yaşaması için buna benzer şekilde farklı içerikleri gelecekte kısa süreliğine ücretsiz hale getirecek. Bu sayede kullanıcılar Netflix’in kalitesini deneyimleme şansına erişebilecek.