Dünyada bir servise abone olup, bir süreliğine kullandıktan sonra unutan insanlar düşünüldüğünden daha fazla. Bu tür insanlar bunu Netflix üzerinde de sıkça yapıyor. Bu tür durumlarda Netflix uzun süre kullanılmayan hesapların aboneliğini sonlandıracak.

Netflix uzun süre kullanılmayan hesapların aboneliğini sonlandıracak

Netflix bu kişilerin aboneliğini sonlandıracak

Son bir yıl içinde hiçbir şey izlemeyen yeni aboneler veya hesap etkinliği iki yıldır sıfır olan eski müşteriler, hareketsiz hesap olarak nitelendirilebilir. Bu hareketsiz hesap sahiplerine Netflix, hizmet için ödeme yapmaya devam etmek isteyip istemediklerini soran bir e-posta gönderecek.
Yanıt vermezlerse Netflix aboneliklerini iptal edecek. Ayrıca abonelikleri 10 ay içinde iptal edip yeniden katılanlar için favoriler, profiller ve görüntüleme tercihleri de silinmeyecek. Bununla birlikte Netflix sadece ‘birkaç yüz bin’ hesabın toz topladığını ve zaten şirketin finansal rehberliğinde bulunduğunu söylüyor.

Netflix nedir?

190’dan fazla ülkede 183 milyon ücretli kullanıcının farklı türlerde ve dillerde diziler, belgeseller ve sinema filmleri izlediği, dünyanın eğlence odaklı lider yayın hizmetidir. Üyeler yayınları istedikleri kadar, istedikleri zaman, istedikleri yerde, internete bağlı tüm ekranlarda izleyebilirler. Yayınların tamamını reklamsız olarak ve herhangi bir taahhütte bulunmadan oynatabilir, durdurabilir ve daha sonra izlemeye devam edebilirler.
Netflix Türkiye için 3 tür yayın planı bulunuyor. Bunlar ise;

  • Temel: 1 ekranda, standart çözünürlükte izleyebilirsiniz. Videoları 1 telefon ya da tablete indirebilirsiniz. Ayda 17.99 TL
  • Standart HD: Aynı anda 2 ekran üzerinde izleyebilirsiniz. Full HD (1080p) kullanılabilir. Videoları 2 telefon ya da tablete indirebilirsiniz. Ayda 29,99 TL
  • Özel Ultra HD: Aynı anda 4 ekran üzerinde izleyebilirsiniz. Full HD (1080p) ve Ultra HD (4K) kullanılabilir. Videoları 4 telefon ya da tablete indirebilirsiniz. Ayda 41,99 TL

Son dönemlerde yapımcılığını bizzat üstlendiği birçok dizi ve filmlerle ünlenen Netflix’in The Old Guard isimli çizgi romanından uyarlanan bu filminin ilk fragmanı bugün Netflix’in YouTube kanalında yayınlandı. Yönetmenlik koltuğunda Gina Prince-Bythewood oturan The Old Guard’ın başrolünde yıldız oyuncu Charlize Theron yer alıyor.