Konuşan hayvanların hikayeleri, kılık değiştirmiş kahramanların maceraları ve gerçek aşk hikayeleri ile dolu olan Netflix, aile filmi gecesi için mükemmel bir film koleksiyonu içeriyor.

Animasyonlu klasiklerden, canlı aksiyonlara kadar, şu anda Netflix’de yayınlanan veya kısa sürede yayında olacak en iyi çocuk dostu filmlerini sıraladık. Hepsi de her yaşta izleyiciye hitap etmektedir.

10. Hercules (Herkül) (1997)

Unutulmaz karakterler, eşsiz ses oyunculuğu, inanılmaz şarkılar ve ekranı süslemek için en iyi kötü adamlarla dolu Herkül, kelimenin hemen her anlamında bir klasik. Genç izleyiciler bu öyküye hayran kalacaklar, yetişkinlerin ise bir geri dönüş yaşayacakları kesin.

Ölümsüzlüğü elinden alınan, tanrısal güçlere sahip Herkül, Olimpos yerine yetiştirildiği Dünya’da Hades ve onun çeşitli canavarlarına karşı savaşmak zorunda kalır.

Herkül, yakında Netlix‘de yayında olacak.

9. Cloudy with a Chance of Meatballs (Köfte Yağmuru) (2009)

Chewandswallow’un hayali dünyasına dönerek, Köfte Yağmuru ile, mucit Flint Lockwood’un, evcil maymunu Steve’in ve hevesli kadın Sam Spark’sın maceralarını anlatıyor. Herhangi bir kase domates çorbası kadar rahatlatıcı olan bu masal, gününüzü neşeyle dolduracaktır.

Mucit Flint Lockwood bulutlardan yemek yağmasını sağladığında, Çiğne ve Yut sakinleri karınlarını doyurur. Ancak koca bir felaket onları beklemektedir.

Köfte Yağmuru, şu anda Netflix ‘de yayında.

8. Around the World in 80 Days (80 Günde Devri Alem) (2004)

Bir maceracı Passepartout, dünyayı dolaşmak için cesur bir görevde zaman takıntılı İngiliz beyefendi Phileas Fogg’a eşlik eder. Fogg, Londra kulübünün üyeleriyle 80 gün içinde dünyayı dolaşabileceğine dair bahis oynar, yol boyunca birçok ilginç 19. yüzyıl figürüyle karşılaşırlar ve dünyadaki yolculuklarında birçok heyecan verici ve şüpheli duruma sahiptirler.

80 günde devrialem yapabileceğine dair Bilim Bakanı’yla iddiaya giren eksantrik mucit Phileas Fogg destansı bir maceraya çıkar.

80 Günde Devri Alem, şu anda Netflix‘de yayında.

7. Journey 2: The Mysterious Island (Gizemli Adaya Yolculuk) (2012)

Büyükbabasının keşfedilmemiş bir adadan gönderdiği imdat çağrısı üzerine üvey babası Hank’in (Dwayne “The Rock” Johnson) yardımıyla Verne’in gizemli adasına götüren haritayı bulmasına yol açan mesajı çözer. Gabato ve Kailani ile birlikte Sean, büyükbabası efsanevi Vernian Alexander’ı bulmak için bir göreve başlar. Ancak Alexander her şeyi değiştirebilecek bir hata yaptığında beklenmedik sorunlar ortaya çıkar.

Gizemli Adaya Yolculuk, şu anda Netflix‘de yayında.

6. Mowgli: Legend of the Jungle (Mogli: Orman Çocuğu) (2018)

Hikaye, Hindistan ormanlarındaki bir kurt sürüsü tarafından yetiştirilen Mowgli adında bir insan çocuğunun yetiştirilmesini takip ediyor. Baloo adlı bir ayının ve Bagheera adlı siyah bir panterle birlikte ormanın kurallarını öğrenirken, Mowgli, ormanın hayvanları tarafından biri hariç, kendi başları olarak kabul edilir; korkunç kaplan Shere Khan. Ancak, Mowgli’nin insan kaynaklarıyla yüz yüze gelmesi nedeniyle ormanda gizlenen daha büyük tehlikeler olabilir.

Mogli: Orman Çocuğu, şu anda Netflix‘de yayında.

5. The Polar Express (Kutup Ekspresi) (2004)

Bu, Noel arifesinde, Kuzey Kutbu ve Noel Baba’nın evine giden güçlü ve büyülü bir trene binen genç kahraman çocuğun hikayesi. Bu yolculuk sırasında, ona yaşam harikasının asla inananlar için kaybolmadığını gösteren keşfetme yolculuğuna başlar.

Kutup Ekspresi, şu anda Netflix‘de yayında.

4. Next Gen (Gelecek Jenerasyon) (2018)

Aralarında alışılmadık bir bağ kurulan yalnız kız Mai ve çok gizli bir robot, sinsi bir kötü kahramanın planlarını bozmak için aksiyonla dolu bir maceraya atılır. – Netflix

Gelecek Jenerasyon, şu anda Netflix‘de yayında.

3. Madagascar (Madagaskar) (2005)

Ünlü Afrika Merkez Parkı Hayvanat Bahçesi’nin skılmış ve kederli zebrası Ana Afrika’nın geniş manzaralarında özgürce dolaşmak isteyen, onuncu doğum günü kutlaması gecesi kafesinden kaçıyor. Ancak Marty’nin yoldaşları – Aslan Alex, ürkek zürafa Melaman ve kararlı su aygırı Gloria – tarafından yapılan kurtarma girişiminden sonra kendilerini Madagaskar’ın kumlu kıyılarında bulacaklar. Sonunda Marty’nin rüyası gerçekleşiyor ancak Madagaskar’ın vahşi ormanlarında ne yapacak?

Madagascar, şu anda Netflix‘de yayında.

2. How to Train Your Dragon Legends (Ejderhanı Nasıl Eğitirsin) (2010)

Viing bir liderin oğlu olan utangaç Hıçkıdır, önemli bir vazifeyi yerine getirmelidir: Savaşçı yönünü kanıtlamak için bir ejderha öldürmesi gerekir. – Netflix

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin, şu anda Netflix‘de yayında.

1. Charlie and the Chocolate Factory (Charlie’nin Çikolata Fabrikası) (2005)

Willy Wonka, beş çocuğu çikolata fabrikasına almaya karar verdiğinde, beş ayrı çikolata barda beş altın bilet yayınlamaya karar vererek tam bir kargaşaya neden olur. Biletler bulunmaya başlar ve beşincisi Charlie Bucket adında çok özel bir çocuğa gider. Büyükbabası ile Charlie, şimdiye kadarki en şaşırtıcı fabrikayı deneyimlemek için çocukların geri kalanına katılır. Ama fabrikada her şey planlandığı gitmez.
Jhonny Deep’in güzel bir performansını gördüğümüz filmi 1. sıraya yerleştiriyoruz, izlemeniz gereken bir yapım.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası, şu anda Netflix‘de yayında.