Netflix, geçen yıl Ekim ayında, platformunda oynatma hızını kontrol etme özelliğini test etmeye başlamıştı. Bugün Netflix, kullanıcıların Android uygulamasında oynatma hızını artık hızlandırabileceğini veya yavaşlatabileceğini duyurdu. Bu yeni özellik, bugün Android mobil kullanıcılarına sunuluyor ve yakında iOS uygulamasına ve web sürümüne de gelecek.

Netflix, yeni kontrol panelini bugünden itibaren kademeli olarak tüm Android kullanıcılarına sunmaya başlıyor. Netflix‘in kullanıma sunduğu yeni özelliği hem akışta hem de indirdiğiniz içeriklerde kullanılabilecek. Video oynatma hızını manuel olarak seçebileceksiniz.

Netflix, Android kullanıcıları için yeni özelliği duyurdu

Gelen oynatma hızı özelliği sayesinde artık bu platformun kullanıcıları da içerikleri istediği hızda oynatabilecek. İçerikler YouTube’da olduğu gibi 0.5x, 0.75x, 1.25x ve 1.5x hızlarında izlenebilecek.

Netflix, Android kullanıcıları için yeni özelliği duyurdu

Kullanıcılar telefonlarında veya tabletlerinde daha yavaş (0,5X veya 0,75X) veya daha hızlı (1,25X ve 1,5X) seçenekleri arasından seçim yapabilecek. İçerik izlerken ekranın sol alt köşesinde kayıttan yürütme kontrol düğmesi görünecek.

Kullanıcılar üzerine dokunduklarında, 0.5x, 0.75x, 1x (Normal) 1.25x ve 1.5x oynatma hızı seçenekleri arasından seçim yapmalarını sağlayacak bir pencere açılacak. Ancak, kullanıcılar her yeni film veya TV şovu izlemeye başladığında oynatma hızı normale dönecektir, bu da tüm içerik için geçerli olan varsayılan oynatma hızını ayarlama seçeneğinin olmayabileceğini gösteriyor. Güncel haberler için bizi takip etmeye devam edin…

İlginizi çekebilir; Netflix, Google Play ‘de 1 milyar indirme sayısına ulaştı

Netflix, Türkiye macerasına hız kesmeden devam ediyor. Netflix ağustos ayında Türkiye’ye özel olarak yayınlayacağı içerikleri açıkladı. Bakalım Netflix ağustos ayı içerikleri abonelik yenilemeye değecek mi?The Rain ve Lucifer’ın yeni sezonları kuşkusuz listeye damgasını vurmuş durumda. Bunların dışında Güney Kore yapımı, Stranger’ın da ülkemizde Top 10 listesinde olduğunu söyleyebiliriz. Eğer iptal edilmeseydi, Netflix Orijinal Dizisi olan Türk yapımı “Şimdiki Aklım Olsaydı” isimli diziyi de bu ay izliyor olacaktık.

Netflix’in ağustos ayında Türkiye’de yayınlayacağı dizilerin listesi

  • The Rain: 3. Sezon (6 Ağustos)
  • Lucifer: 5. Sezon (21 Ağustos)
  • High Seas: 3. Sezon (7 Ağustos)
  • Dirty John: Betty Broderick (14 Ağustos)
  • Stranger: 2. Sezon (15 Ağustos)
  • Hoops (21 Ağustos) Netflix