Coronavirüs yarattığı etki ile, birçok sektörü etkilemeye devam ediyor. Mobil dünyanın en büyük etkinliklerinden biri olan ve her sen İspanya’nın Barselona kentinde gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi ya da orijinal adı ile Mobile World Congress de bundan payını aldı. Firma tarafından az önce yapılan açıklama ile etkinliğin iptal edildiği duyuruldu. Firmanın açıklamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Mobile World Congress – MWC iptal haberi açıklandı

———

12 Şubat 2020, Barselona: 2006’da Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nin ilk gününden bu yana, GSMA daha geniş ekosistemde endüstri, hükümetler, bakanlar, politika yapıcılar, operatörler ve endüstri liderlerini bir araya getirdi.

Barselona ve ev sahibi ülkenin sağlık ve güvenliği göz önüne alındığında, GSMA olarak MWC Barcelona 2020’yi iptal ediyoruz. Çünkü coronavirüs salgını, seyahat endişesi ve diğer koşullarla ilgili küresel endişe, GSMA’nın etkinliği düzenlemesini imkansız kılıyor.

Ev sahibi şehir tarafları bu kararımızı saygı ile karşılayıp anladılar.

GSMA ve Ev Sahibi Şehir tarafları birlikte çalışmaya, MWC Barcelona 2021 ve gelecekteki fuarlar için birbirlerini desteklemeye devam edecekler.

Şu anda odağımız, Çin’de ve dünyanın her yerinde bu virüsten etkilenenlerle ilgilidir.

———

Bilindiği üzere sırası ile birçok firma etkinlikten çekilmeye başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde çekilen Sony, Amazon gibi firmaların yanına Vodafone da katılınca, etkinliğin gerçekleşmesi zaten imkansız bir hal almıştı. Bu seneyi coronavirüs sebebi ile pas geçen etkinlik, önümüzdeki sene tekra yapılacak. Ayrıcva coronavirüs için aşının da tamamlanmasına 45 günlük bir süre olduğunu belirtelim.