MediaTek, kullanıcılara orta seviye akıllı telefonlarda 5G deneyimine erişmelerini sağlayacak olan yonga seti, Dimensity 720’yi duyurdu. Yeni yonga seti, MediaTek’in 5G ailesinin bir parçası olarak geliyor. Amiral gemisi 5G akıllı telefonlar için Dimensity 1000’den daha erişilebilir konumda olacak.

Bu en yeni MediaTek 7nm Dimensity 720 yonga seti, MediaTek 5G UltraSave teknolojisi ile üretildi. Adlandırmadan, şirket, rakibi Qualcomm’u vurmayı ve daha iyi performans, daha iyi mimari ile daha fazla pazar yakalamayı hedefliyor gibi görünüyor.

MediaTek, Dimensity 720 yonga setini duyurdu

MediaTek, Dimensity 720 yonga setini duyurdu

Dimensity 720, aşağıdakileri özellikleri içeren, orta seviye cihazlar için 5G hızlarda birinci sınıf bir deneyim sunmaya yönelik bir yonga seti olarak karşımızı çıkıyor. Özellikleri ise:

  • Hızlı, akıcı oyun ve akış için 90Hz yüksek kare hızlı ekranları destekliyor.
  • MiraVision HDR10 + video oynatma ile video akışı yeteneklerini geliştirir. MiraVision HDR10 +, dinamik aralık yeniden eşleme de dahil olmak üzere çeşitli video özelliklerini destekler.
  • 64 MP veya 20 + 16 MP’ye kadar çift kamera desteğine sahip esnek kamera yapılandırma seçenekleri ve MediaTek’in entegre APU (AI İşleme Birimi) tarafından desteklenen bir dizi AI kamera geliştirmesi.
  • Çift mikrofon gürültü bastırma gibi özelliklere sahip.

MediaTek Dimensity 720, gelişmiş 5G özellikleriyle birlikte, cihazlara en son AI uygulamalarını çalıştırmak için gereken gücü sağlıyor. Sekiz çekirdekli CPU’da 2GHz‘de çalışan iki Arm Cortex-A76 büyük çekirdeği ile yonga seti, akıcı bir kullanıcı deneyimi için uygulamaların yanıt verme yeteneğini geliştiriyor. Dimensity 720 ayrıca hızlı okuma / yazma hızları için bir Arm Mali G57 sınıfı GPU, hızlı LPDDR4X bellek ve evrensel flash depolama (UFS) 2.2 içeriyor.

İlginizi çekebilir; Lenovo Legion oyun telefonu, efsane özellikleriyle tanıtıldı!

7nm Dimensity 720 yonga seti, pil ömrünü uzatmak için modemin çalışma modunu gerçek zamanlı olarak yöneten MediaTek 5G UltraSave teknolojisi ile üretilmiş.

MediaTek’in son zamanlarda yaptığı atılımlar gerçekten şirketi şahlandırmaya devam ediyor. Eskisi gibi ”giriş seviyesi ucuz işlemci” üreten firma algısını kırmayı başarıyor ve en büyük rakibi Qualcomm ile ciddi rekabet etme seviyesine geliyor.