Neredeyse 6 aydır Covid-19 dolayısıyla sinemalara kimse gitmiyor. Ancak Walmart (Amerikan perakende satış yapan mağazalar zinciri), Tribeca Enterprises ile ortaklık kurdu ve bir çözüm buldu. Perakende devi, 160 mağazasını yaz sezonu için temassız sinema salonlarına dönüştürüyor.

Gelecek ay başlayacak toplam 320 gösteri olacak ve bu sinema salonları Ekim ayına kadar faaliyete geçecek. Her gösterimin öncesinde, sinemaseverler, kaldırım kenarındaki araçtan sipariş vererek piknik malzemelerini satın alabilecekler. Walmart, arabalar için atıştırmalık ve içecek servisi de sunacağını söyledi.

Mağaza otoparkında arabalı sinema keyfi geliyor!

Ortaklık, Tribeca Enterprise’ın yaz aylarında modern klasikleri ve aile favorilerini taramayı amaçlayan Tribeca Drive-In festival girişimiyle geliyor. Walmart, basın açıklamasında sağlık çalışanları için de ücretsiz etkinliklerin olacağını belirtti.

Mağaza otoparkında arabalı sinema keyfi geliyor!

Walmart’ın müşteri sorumlusu Janey Whiteside, “Yaz henüz yaz gibi hissettirmedi Dijital araçlarımız ve mağazalardaki geniş alanımız sayesinde, ülke genelindeki ailelere yaz eğlencesi getirmeyi umuyoruz. Walmart’ın topluluklarımızda gerekli malzemeleri almanın çok ötesine uzanan bir rol oynadığını biliyoruz ve şimdi bunu her zamankinden daha fazla görüyoruz. ” açıklamalarında bulundu.

Arabalı sinema keyfi ağustos ayında başlayacak ve ekim ayına kadar sürecek. Walmart, turun başlangıcına daha fazla ayrıntı verileceğini söyledi.

Tribeca Enterprises ve Tribeca Film Festivali’nin CEO’su ve kurucu ortağı Jane Rosenthal, “Tribeca Drive-In, film izlemenin eğlenceli ve topluluklar için en güvenli yollardan biri” dedi.

Walmart ayrıca müşterilerin atıştırmalık satın almasını veya film deneyimlerini tamamlamaları için ihtiyaç duydukları her şeyi kolaylaştıracak. Türkiye’de de böyle bir uygulama gelir mi bilinmez ama farklı bir eğlence olacağı kesin.

Walmart hakkında

Walmart Inc. (eski adı Wal-Mart Stores, Inc.) Sam Walton tarafından kurulmuş dünya çapında şubeleri olan bir Amerikan perakende satış yapan mağazalar zinciridir. Amerika Birleşik Devletleri’nin birçok eyaletinde şubeleri vardır. Walmart, Amerika’nın önemli ekonomi dergisi Fortune’un 2007 sayısında yer alan “Amerika’nın en büyük yatırımlarını yapan 500 şirket” (Fortune Global 500) raporunda “Dünya çapında yüksek ciro yapan şirket” olarak yer almıştır. Walmart mağazalar zincirinde büyük çoğunluğu Amerika’da olmak üzere 2.1 milyon insan çalışmaktadır. (Kaynak: Wikipedia)