Logitech, Pro X oyun kulaklığının kablosuz bir sürümünü duyurdu. Lightspeed sürümü, bir yıl önce tanıtılan kulaklığa benziyor ve 2,4 GHz’den fazla bağlantı desteği sunuyor.

Temmuz 2019’da Logitech iki yeni G serisi oyun kulaklığı piyasaya sürdü. Logitech G Pro ve Pro X, e-spor profesyonelleri ile işbirliği içinde geliştirildi. 50 mm sürücüsüyle Pro X’in şimdi Lightspeed sürümü de mevcut.

Logitech Pro X Lightspeed kablosuz oyuncu kulaklığı tanıtıldı
Mikrofonun sesini kapatma düğmesi, ses düğmesi, güç düğmesi, USB-C şarj bağlantı noktası ve sol kulak kabında bir LED şarj göstergesi bulunuyor.

Bu yeni kulaklık, espor profesyonelleri tarafından tasarlanan Pro X’i Lightspeed kablosuz teknolojisiyle bir araya getiriyor. 20 saatin üzerinde pil ömrü ve 13 metreye kadar mesafe sunan 2,4 GHz Lightspeed kablosuz ile donatılan ürün, Blue VO!CE yazılım desteğiyle geliyor. Pro X Lightspeed, sevindirici şekilde USB-C portu üzerinden rahatlıkla şarj edilebiliyor.

Blue VO!CE mikrofon teknolojisi, gürültüyü azaltan ve sesinizin daha zengin, daha temiz ve daha profesyonel çıkmasını sağlayan gerçek zamanlı ses filtreleri sunuyor. Logitech G HUB Gaming Software üzerinden Blue VO!CE ile stüdyo kalitesinde sesli iletişim kurun.

Logitech Pro X Lightspeed kablosuz oyuncu kulaklığı tanıtıldı

Logitech Pro X Lightspeed, alüminyum ve çelik tasarımıyla dikkatleri çekiyor. Pro X’e kıyasla tuşlarda değişiklik yapılmış. Pro X Lightspeed, üzerinde mikrofon kapatma ve ses ayarlama tuşu gibi detaylara sahip. Pro X’te ise bu tuşlar, kablo bağlantısı üzerinde yer alıyordu.

Ses tarafında hassas kontroller yapmak için üzerinde bir tekerlek barındırıyor. Fiziksel bir güç butonu taşıyan Pro X Lightspeed kablosuz kulaklık, 50 mm PRO-G sürücülere sahip. DTS Headphone: X 2.0 desteğinin de olduğunu belirtelim.

Logitech Pro X Lightspeed fiyatı

Kulaklığın açıklanan yurt dışı fiyatı 199 dolar seviyesinde yer alıyor. Modelin hemen hemen aynı sayılan kablolu versiyonu ise 129 dolara satılıyor. Bu yeni kulaklığın yakında ükemizde de satılmasını bekliyoruz.