Lenovo’nun oyuncu telefonu bu ay açıklanacak ve şirketin en son tanıtımlarına göre, daha sürükleyici bir oyun deneyimi için çift dokunmalı motorlara sahip olacağını öğreniyoruz. Şirketin telefona çift X eksenli motor yerleştireceği ve böylelikle oyunlardaki titreşimli geri bildirimlerin biraz daha derinlik kazanacağı belirtiliyor. Şimdi ise Lenovo Legion oyuncu telefonu kutusu açıldı.

Sparrow News, Lenovo Legion telefonunun kutusundan çıktığı kısa bir video sundu. Telefonun bazı kısımlarını göremiyoruz ancak telefonun devasa kutusunu net bir şekilde görüyoruz. Bu büyük kutu, medyaya yönelik bir kit veya Legion telefonunun daha pahalı bir paket sürümü gibi görünüyor.

İçindeki daha küçük kutudan Lenovo Legion oyuncu telefonu çıkıyor. Kutu, iki kanadı ayrılarak açılıyor. Telefonun bu kutusu gerçekten de benzersiz tasarıma sahip.

Akıllı telefonun tasarımında yatay kullanım deneyimine vurgu yapılıyor. Arka panelin kamera tasarımında da yatay kullanım deneyiminin izleri öne çıkıyor.

Lenovo Legion oyuncu telefonunun devasa kutusu açıldı!

Lenovo Legion oyuncu telefonu özellikleri

Legion son olarak Çin’de L79031 model numarasıyla 3C sertifikası almıştı. Sertifika sayfasında sadece şarj aletinin özelliklerinden bahsediliyor. Bazı raporlara göre, telefonun model numarası, yaklaşan Lenovo Legion serisi akıllı telefonun model numarasıdır. Bu model numarasıyla listelenen telefonun 5G desteğine sahip olduğu da sertifika sayfasındaki bilgiler arasında yer alıyor.

Lenovo Legion için en son 144Hz’lik ekranla geleceği iddiaları vardı şimdi ise 90Hz ekran yenileme hızıyla geleceği söyleniyor. Telefonun 90W hızlı şarj desteği ve iki adet USB-C girişiyle gelmesi bekleniyor.

Arka kameraların ortada ve ön kameranın ise yandan çıkan pop-up bir tasarım ile geleceğini kesinleşti.

Bu devasa kutuya sahip cihaz, özellikle Xiaomi BlackShark 3 ve Nubia Red Magic 5G ile yarışacak gibi görünüyor. Henüz net olarak telefon ile ilgili bilgiler gelmiş olmasa da Qualcomm Snapdragon 865 yonga setinden güç alacağı belirtiliyor. Bununla birlikte 16 GB RAM ile gelemsi bekleniyor. Lenovo Legion oyun telefonu uzun süreli soğutma için çift ısı borusu bölümlerine sahip bir 3D soğutma kulesi ile donatılacak.

Çok yakında çıkacak bu oyuncu telefonunu merakla bekliyoruz.