Lenovo, uzun zamandır hakkında sürekli sızıntıları olan Legion Phone modelini bugün resmen tanıttı. Oyuncu telefonu olarak karşımıza çıkan bu model, Android dünyasında adından söz ettirecek gibi. Dünyanın en güçlü oyuncu telefonları arasında yer alacak Lenovo Legion oyun telefonu özellikleri neler?

Geçtiğimiz aylarda Legion telefonu için bol miktarda sızıntı gördük, hatta birçok haberini paylaşmıştık. Şimdi ise bu efsane cihaz resmiyet kazandı.

Lenovo Legion oyun telefonu, efsane özellikleriyle tanıtıldı!

Lenovo oyun telefonunun en ilginç özelliği, mayıs ayında gelen sızıntılarda belirtildiği gibi telefonun kenarına yerleştirilmiş pop-up selfie kamera. En popüler oyunların, telefonu yatay konumda olarak oynandığı göz önüne alındığında, kameranın olması için mantıklı bir yer. Oyun sırasında görüntülü sohbet veya canlı yayın yapıyorsanız avucunuzun lensi gizlememesini sağlıyor.

Lenovo Legion oyun telefonu özellikleri

Bu en yeni oyun telefonu, 144Hz ekran tazeleme özellikli Full HD+ OLED ekran ile geliyor. Kalbinde Qualcomm Snapdragon 865 Plus yonga setini barındırıyor. 16 GB RAM‘e sahip cihaz Android 10 ile geliyor.

Lenovo Legion oyun telefonu, efsane özellikleriyle tanıtıldı!

Telefonun iddialı özelliklerinden biri de soğutma tarafında bulunuyor. 3D merkezi çift ısı borusu iki yönlü sıvı soğutma ile destekleniyor. 90W ultra yüksek hızlı şarj özelliği ile çok hızlı şarj edilebilecek. Telefon yüzde 0’dan yüzde 50’ye sadece 10 dakikada şarj olacak ve iki adet 2.500mAh kapasiteli bataryası ile uzun süren oyun deneyimi sunacak.

İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy M31s satışa çıkıyor: İşte fiyatı ve özellikleri

Telefonun arka tarafında ise 64 MP16 MP çözünürlüğünde kamera yer alıyor. Bu kamera da alıştığımız tasarımlardan farklı olarak telefonun orta bölümüne konumlandırılmış. Ön kamera ise 20 MP olarak ayarlanmış. Açılır kamera, f / 2.2 diyaframa ve 81.7 derecelik görüş alanına sahip bir sensör ile geliyor.