Riot Games kuşkusuz şu sıralarda adını en çok duyduğumuz oyun firması olmayı başardı. Mobil oyunlarda Teamfight Tactics ve Legend Of Runeterra ile adından söz ettirmişti. Riot Games, PC’de FPS oyuncuları için VALORANT ile 2 Haziran’da kendini kanıtlamaya geliyor. Ayrıca bir diğer mobil oyunu ise herkesin merakla beklediği League of Legends: Wild Rift oldu.

Wild Rift ilk olarak 2019 Ekim ayında Google Play Store beta kaydı açılması ile kendini belli etmişti. League of Legends: Wild Rift, anlamış olabileceğiniz üzere ; PC’de en çok oynanan oyunlar listesinde en başta olan League of Legends’ın akıllı telefonlarda oynanabilir versiyonu olacak. Oyun League of Legends’a göre daha basit ve ayrıntı seviyesi daha az olan bir oyun olacak. Bu sayede her yaştan ve her seviyeden oyuncuyu kitlesine kazandıracak.

League of Legends: Wild Rift betası açıldı

Bugün Riot Games’den Michael Chow’un yayınladığı bilgiler doğrultusunda Wild Rift’e göz atıyoruz. Ayrıca bahsi geçen video League of Legends: Wild Rift TR YouTube kanalında Türkçe olarak yayınlandı.

Michael Chow’un bizlere aktardığına göre oyunun en geniş kapsamlı betası artık oyunculara açılıyor. Önümüzdeki hafta yayınlanacak olan beta, ilk olarak Brezilya ve Filipinler bölgesini kapsayacak. Tabii ki daha sonra Amerika, Avrupa gibi çeşitli bölgelere açılacaktır. Riot Games’in hedefi güçlü olduğu bölgelerin aksine oyunu adının ulaşmadığı bölgelerde duyurmak. Bunu daha önce Arjantin’de bir oyun etkinliğinde görmüştük. Riot Games etkinlikte, 20 kadar oyuncuya League of Legends: Wild Rift’in bir versiyonunu test ettirmiş ve oyunculardan geri dönüşler almıştı. Riot Games’in oyuncular ile kurduğu diyalog gerçekten sevindirici. Çünkü bir çok oyun firması ya da yayıncısı topluluk konusunu pek de önemsemiyor.

League of Legends: Wild Rift ardından VALORANT’da 2 Haziran’da çıkıyor

Ayrıca Riot Games’in taktiksel FPS oyunu VALORANT’ın kapalı betası dün itibari ile son buldu. Oyun 2 Haziran’da bütün oyunculara ücretsiz olarak açılacak ve yakın zamanda oyuna yeni bölgelere eklenerek sunucular güçlendirilecek. VALORANT’ın kapalı betasına katılan oyuncuları da Riot Games sürpriz hediyeler ile ödüllendirecek. Aynı zamanda VALORANT ve League of Legends: Wild Rift’de Türkçe seslendirmeli olarak çıkışını gerçekleştirecek.

League of Legends: Wild Rift’in diğer tüm detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.