Karayip Korsanları 6’da Jack Sparrow da olabilir. Disney’in Karayip Korsanları serisini yeniden başlatacağı tahmin edilen 6. filminde Johnny Depp’in karakteri Jack Sparrow’a da yer verilmesi gündemde.

Karayip Korsanları 6da Jack Sparrow da olabilir

Karayip Korsanları 6’da Jack Sparrow da olabilir

Daha önce, filmin başrolü için Galaksinin Koruyucuları ve Jumanji’nin yıldızı Karen Gillan’nın adının geçtiği basında yer almıştı. Karen Gillan’ın kızıl saçlı korsan Redd’i canlandıracağı tahmin ediliyor.

Serinin 6. filmi, önceki filmlerle süreklilik ilişkisinin çok olmayacağı bir film olacak. Olaylar aynı evrende geçecek ama diğer 5 filmle doğrudan devamı şeklinde ilerlemeyecek. Yeni film, Jack Sparrow’un olaylara dahil olmasını sağlayacak yalnız karakterin filmde yer alması halinde nasıl bir rolde olacağı bilinmiyor.
Yeni filmdeki olaylara hafif bir geçiş yapacağından, Salazar’ın İntikamı’nın jenerik sonrası sahnesinde lanetli Davy Jones’un mazardan geri döndüğü ve evli olan Will, Elizabeth Turner çifti için tehdit haline geldiği finali kurgusal olarak takip etmeyebilir.

Paul Wernick ve Rhett Reese (DeadPool’un senaristleri) 2018’de projeye dahil edildiklerinde, Disney Stüdyolarının prodüksiyon sorumlusu Sean Bailey, seriye yeni bir enerji ve canlılık getirecek bir değişim aradığını söylemişti. Wernick ve Reese’in ayrılmasından sonra Disney, projeye Chernobyl’den Craig Mazin’i ve ilk 3 Karayip Korsanları filmini kaleme alan isimlerden Ted Elliott’ı dahil etti. 2003’te Siyah İnci’nin laneti ile başlayan 5 filmlik seri, 4.5 milyar dolar hasılat ile çıkış yapmıştı.

Deep’siz Karayip Korsanları olmaz!

Daha önceki yazımızda bahsettiğimiz gibi “Deep’siz Karayip Korsanları olmaz!”
Her ne olursa olsun, Johnny Deep olmadan vizyona giren bir Karayip Korsanları filminin, kesinlikle kalp ve ruhtan eksik olacağını düşünüyoruz.

Film serisi şu şekilde:

  • Siyah İnci’nin Laneti (2003)
  • Ölü Adamın Sandığı (2006)
  • Dünya’nın Sonu (2007)
  • Gizemli Denizlerde (2011)
  • Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı (2017)