Kafalarına maske yerine karpuz takan hırsızlar kameralar ele verdi

Kafalarına karpuz takan hırsızlar TikTok videosu yüzünden yakayı ele verdi. Kafalarına karpuz geçiren iki adam marketi soyarken kameralara yakalandı. 6 Mayıs tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Virginia eyaletinin Louisa kasabasında bulunan Sheetz  adlı marketten alkollü içecek çalan kafasına karpuz geçiren iki adamdan biri tutuklanırken diğeri kaçtı ve kimliği henüz belirlenemedi.

Kafalarına karpuz takan hırsızlar TikTok videosu çekti

Marketi soyduğu iddia edilen Justin Rogers isimli şahıs geçtiğimiz Cumartesi günü yani 16 Mayıs 2020 tarihinde tutuklanarak hapse gönderilirken, diğer şahsın kimliği henüz belirlenemedi.

TikTok videosunu çeken Rogers’ın tutuklanma sebebi ise oldukça trajikomik : Polis Justin Rogers isimli şahısı Virginia eyaletinde uygulanan Koronavirüs pandemisi nedeniyle karantinada maske takma kuralını ihlal ettiği için tutukladı. Ayrıca yaşı tutmadığı gerekçesi ile alkol bulundurma ve hırsızlık suçu ile de suçlandı.

Şüpheli iki şahıs hırsızlığı yapmadan önce kendilerini kafalarına karpuz geçirmiş halde TikTok adlı uygulamaya video attılar ve bunu belgelemiş oldular. Şüphelilerin çektiği videoda, kafalarında karpuz geçirilmiş halde ve soydukları marketin etrafında gezindikleri görülüyor.

Karpuz takan hırsızlar çektikleri TikTok videosu

Louisa Polis Teşkilatı tüm hafta sonu boyunca şüphelilerin teslim olması için Facebook’tan çalışmalar başlattı. Ve kısa süre sonra yaptıkları çalışmalar meyvelerini verdi. Yerel halk gönderiye cevap vererek şüphelileri nerede gördüklerine dair polisleri bilgilendirdi, bu da Justin Rogers’ın tutuklanmasını sağladı.

Ayrıca Louisa Polis Teşkilatı iki şüpheli ile herhangi bilginin kendilerine iletilmesi için telefon numaralarını bıraktı. Louisa Polis Teşkilatı’ndan Memur Taylor, 540-967-1234 numarasını arayarak halktan kendini bilgilendirmelerini istedi.

TikTok videosu yüzünden kendilerini ele veren hırsızların, bir diğeri ise hala aranıyor.