2020 iPhone serilerinin duyurulmasına iki ay var ancak söylentiler ve sızıntılar gelmeye devam ediyor. En son sızıntılar, giriş seviyesi iPhone 12 5.4 inç LCD ekranını ortaya çıkarıyor.

Çinli DigitalChatStation’dan gelen sızıntı, standart modelin ekranı hakkında bilgi edinmemizi sağlıyor. Çentik hala var ve mevcut iPhone 11 serisine kıyasla değişmeyen boyutlara sahip gibi görünüyor.

Her yıl olduğu gibi, yılın bu zamanında, yaklaşan iPhone serisinin sızıntıları gelmeye devam ediyor. Son zamanlarda, iPhone 12 taban modelinin kasa boyutunun neredeyse iPhone SE 2020 ile eşit olacağı bildirildi. Ayrıca batarya ile ilgili bilgiler de sızdırıldı.

iPhone 12 'nin ekranı görüntülendi: Çentik boyutu aynı
5.4 inç iPhone LCD

Son zamanlarda başka bir sızıntı daha oldu. Bu kez, ünlü DigitalChatStation, temel model iPhone 12′nin LCD ekranının canlı fotoğraflarını ortaya çıkardı. Görüntülere bakıldığında, yaklaşan iPhone’un boyutunun daha büyük bir ekrana sahip olacağı, ancak daha ince çerçevelerle (iPhone SE 2020 ile karşılaştırıldığında) geleceği anlaşılıyor. Çentik boyutu, önceki iPhone modelleriyle aynı gibi görünüyor.

iPhone 12 ‘nin ekranı görüntülendi: Çentik boyutu aynı

iPhone 12‘nin temel modeli, daha büyük ekranı sevmeyenler için mükemmel bir telefon olacak. Daha önce, iPhone 12 ekranının Y-Octa teknolojisine dayanarak Samsung tarafından üretileceği bildiriliyordu. Ayrıca, önümüzdeki serinin tüm telefonları 5nm üretimine dayanan yeni “Apple A14” yonga seti ile güçlendirilecek. 

En son sızıntı bilgilere göre 2020 iPhone modellerinin batarya kapasiteleri:

  • 5,4 inç olan model 2.227mAh pil ile
  • 6,1 inç olan model 2.775mAh pil ile
  • 6.1 inç olan model 2.815mAh pil ile
  • 6,7 inç olan model ise 3.687mAh pil ile gelebilir.

iPhone serisinin, daha iyi genel performans ve gelişmiş otomatik odaklama sunmak için piyasaya sürülen Semco ve Sunny Optical lensleri kullanması bekleniyor. iPhone 2020 modellerinin 8 Eylül‘de tanıtılacağı bildiriliyor.

Kaynak