iOS 14’ün son sürümünün Eylül ayına kadar gelmesi beklenmese de, Apple’ın mobil işletim sisteminin sızan sürümlerinin Şubat ayından bu yana bazı bilgisayar korsanlarının, blog yazarlarının ve araştırmacıların elinde raporların olduğu (AppleInsider aracılığıyla) söyleniyor. Yaklaşan iOS sürümleri ve ekran görüntülerinden oluşan geçmiş sızıntıların aksine, yeni olarak yazılımın tüm sürümünün sızdırıldığı da iddia edildi.

Sızıntının nasıl olduğu hakkında netleşen bir rapor yok, ancak birinin geçen Aralık ayında iOS 14 sürümüne sahip geliştirme aşamasında olan iPhone 11’i ele geçirmiş olabildiğini gösteriyor. Bir kişinin, telefonu binlerce dolara satın aldığı iddia ediliyor. Telefon el değiştirdikten sonra, alıcının iOS 14’ü telefondan kaldırıp bilgisayar korsanlarına ve Jailbreak’lere geçmesini sağladığı belirtilenler arasında.

iOS 14 sızdırılan görüntüleri: Hangi yeni özelliklerle geliyor?

Çin’in sosyal medya platformu olarak adlandırılan Weibo’da paylaşılan bir video kafaları oldukça karıştırdı. Bazı kaynaklar bu yazılımın Apple geliştiricileri için hazırlanan bir sürüm olduğunu iddia ediyor olsa da sahte bir arayüz olma ihtimali de var.

iOS 14 olduğu iddia edilen video için buraya tıklayın

Videoda yer alan cihazın iPhone 11 olduğu belirtildi. Bu görüntülerin gerçek olup olmadığı hakkında bir yorum yapmak şuan için doğru olmaz. İlerleyen günlerde iOS 14 hakkında bilgiler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

iOS 14 sızdırılan görüntüleri: Hangi yeni özelliklerle geliyor?

iOS 14’ün şimdiye kadar sızan özellikleri arasında yeni bir fitness uygulaması, Apple Pencil için PencilKit API, QR kodu taratarak üçüncü taraf uygulamaları test etme imkanı, iMessage güncellemeleri, yeni bir ana ekran görünümü, iCloud Anahtar Zinciri için kapsamlı yenileme gibi daha birçok özellikle gelmesi beklenenler arasında.

Apple, konu ile ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapmayarak sessizliğini koruyor. Bazı iddialar iOS 14 arayüz güncellemesinin erkenden sızdırıldığını gösteriyor. Ancak yine de bu paylaşımın sahte bir cihaz ve sahte bir işletim sistemi ile gerçekleştirilmiş olabilme ihtimali de var. Sizce bu sızdırılan videodaki iOS 14 sürümü ne kadar gerçek?