Gigabyte, GeForce RTX 30 serisi ile yeni bir markayı piyasaya sürüyor. Vision ekran kartları, Gigabyte’ın Vision anakart serisine eşlik edecek ve şık gümüş tasarımlı olarak karşımıza çıkacak.

Tayvanlı üretici, Gigabyte W480 D ve Gigabyte B550 D VISION serisi anakartları çok beğenilmişti. Şimdi ise kullanıcılara yeni Vision serisi ekran kartları hazırlanıyor. Seri, GeForce RTX 30xx grafik kartları ile tamamlanacak.

GIGABYTE, içerik üreticileri için RTX 3080 VISION serisini hazırlıyor

Gigabyte GeForce RTX 3080 VISION OC ekran kartı, üç fanlı 2.5 yuvalı bir tasarım olarak karşımıza çıkacak. Özellikleri Gaming OC ve Eagle OC’ye benziyor fakat tasarımıyla ayrışacak. Bu model için saat hızlarını henüz onaylamadı ancak fabrika çıkışlı hız aşırtma uygulanan (Vision OC) ve referans saatli (Vision OC olmayan) iki varyant olacak.

İçerik üreticilerine özel ekran kartı: GIGABYTE GeForce RTX 3080 VISION

GIGABYTE, içerik üreticileri için RTX 3080 VISION serisini hazırlıyor
GIGABYTE, içerik üreticileri için RTX 3080 VISION serisini hazırlıyor

Gigabyte’ın Gaming ve Aorus serisi oyun segmenti için tasarlanıyordu, Vision çözümü ise dijital içerik oluşturan, yoğun kaynak kullanan uygulamalarla çalışan, bilgisayar destekli tasarım sistemleri, 3D oluşturma ve diğer benzer alanlarda çalışanlara yönelik olacak.

Anakartlar gibi, Gigabyte’ın Vision serisi grafik kartları da görünüme minimalist bir yaklaşım sunuyor. Oyun segmenti kartlarda bulunan RGB ışıklandırma ve farklı tasarımlar bu kartta olmayacak. Tasarımda klasik düz çizgiler hakim. Soğutma sistemi kasası ve arka plaka gümüş rengi kullanıyor. 

Gigabyte GeForce RTX 3080 VISION OC şuan için seriye dahil olan ilk model. Soğutma sistemi ise üç fanlı olarak geliyor.

Yeni ürünle ilgili daha fazla detaylı teknik bilgi bulunmuyor. Gigabyte henüz bu modelin frekans özelliklerini açıklamadı. Bununla birlikte, serinin iki video kartı versiyonu içereceği biliniyor. Standart Vision, NVIDIA referans frekansı özellikleri sunacak; Vision OC’ye ise fabrika çıkışı hız aşırtma uygulanacak.

Kaynak