Geçtiğimiz Pazartesi günü tüm detayları ile tanıtılan Huawei'nin yeni katlanabilir telefonu Mate Xs, özellikleri, 5G desteği, geliştirilmiş katlanma yapısı ve EMUI 10 arayüzü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Katlanabilir 8 inç'lik OLED ekran ile gelen cihaz toplamda 2200 x 2480 piksellik çözünürlük sunmayı başarıyordu. Telefon katlandığı zaman ise ekran boyutu 6.6 inç ile yine oldukça büyük kalıyordu. İç donanım kısmında da iddialı olan Mate Xs, HiSilicon Kirin 990 modeli ile geliyor. 8 çekirdeğe sahip olan bu işlemci, performans bakımından kullanıcıların ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilecek kadar güçlü. RAM tarafında ise Huawei elini biraz sıkı tutmuş ve 8 GB'lık RAM desteği ile birlikte 512 GB'lık hafıza sunuyor.

Huawei Mate Xs'in satış tarihi belli oldu

Kamera konusunda ise toplamda 4 kamera ile karşılaşıyoruz. Ana kameramız 40 MP çözünürlüğündeyken, bu kameralara 8 MP'lik telefoto, 16 MP'lik ultra geniş açılı kamera ve TOF 3D kamerası eşlik ediyor.

Telefonun global çıkış tarihi ise 5 Mart olarak açıklanmış durumda. Yurt dışı fiyatı da keza 2.499 Euro ile cep yakacak cinsten. Telefonun ülkemize gelip gelmeyeceği ise bilinmiyor, gelse dahi fiyatının minimum 20000 TL olacağına kesin gözüyle bakılıyor.