Huawei Freebuds 3i İnceleme: Huawei firması akıllı telefonlar dışında bildiğiniz gibi ürün gamını bir hayli genişletmiş durumda. Laptop modelleri, tabletleri ve telefon aksesuarlarının vazgeçilmezlerinden kulaklık modelleri ile birlikte pazara yayılmış durumdalar. Bir süredir de Freebuds modelleri ile aslında her segmente uygun modeller çıkartıyorlar diyebiliriz. İşte Huawei Freebuds 3i modeli de onlardan birisi. Özellikle gürültü engelleme özelliği ile ön plana çıkan bu modeli bir süredir kullanıyorum. Bu yazımızda da kulaklığın özelliklerini sizlere anlatacağım.

Huawei Freebuds 3i İnceleme

Öncelikle daha önce uzun bir süre Huawei Freebuds Lite modelini kullandığımı belirtmem gerekiyor. Tasarım olarak hem kutu kısmına hem de genel hatlara baktığımızda benzer bir model olduğunu söyleyebiliriz. Fakat detaylara indiğimizde aslında hem tasarımda hem de teknik kısımda çok farklı özellikler ile karşılaşıyoruz. Yine oval bir kutu tasarımına sahip olan bu kulaklığın dış kapağında şarj bildirim ışığı bulunuyor. Bu sayede kulaklığın şarj durumunu rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Tip C portu ile şarj edebildiğiniz kulaklığın bu sefer kapağın iç kısmına da bir bildirim ışığı konumlandırılmış. Unutmadan ben siyah modelini kullandım. Piyasada beyaz modeli de bulunuyor.

Kulak içi modelleri daha çok tercih eden birisi olarak Freebuds 3i’nin ergonomik olarak başarılı olduğunu söyleyebilirim. Daha önceki modellere göre kulağınıza daha iyi oturduğunu hissediyorsunuz. Yine kulağınıza uymaz ise kutusundan ekstra kulak başlıkları da bulunuyor. Ben direk üzerindeki başlığı kullandım ve herhangi bir rahatsızlık yaşamadım diyebilirim. Yine kapağı açıp, kutunun arka kısmında yer alan senkronizasyon tuşu ile kısa bir sürede kulaklığınızı telefonunuza bağlıyorsunuz. Freebuds Lite sürümünde çok nadir de olsa bağlantı problemleri yaşadığımı belirtmiştim. Bluetooth 5 desteği bulunan bu modelde ise iki haftalık bir kullanımın ardından herhangi bir problem yaşamadım.

Huawei Freebuds 3i İnceleme

Aktif gürültü engelleme özelliği

Freebuds 3i’nin en büyük özelliği başta da dediğim gibi aktif gürültü engelleme teknolojisi. Fiyat bandına baktığımızda bu konuda iyi bir performans sergiliyor. Ayrıca her üzerinde bulunan üç mikrofon ile birlikte telefon konuşmalarında da iyi bir performans ile karşılaşıyorsunuz. Çok yüksek ses bulunan ortamlarda tabi ki birçok model gibi sekteye uğrayabiliyor ama günlük hayatta, normal şartlarda telefon görüşmelerinizden memnun ayrılıyorsunuz.

Ses kalitesi anlamında 10mm’lik sürücüleri bulunan Freebuds 3i modeli iyi bir iş çıkarıyor diyebilirim. Freebuds 3’e göre bir tık geri kalıyor ama aynı segmentte yer alan modellerden ve Lite sürümlerinden daha iyi bir performans gösteriyor. Huawei Freebuds 3i modelinin 3.5 saate kadar müzik dinleyebileceğiniz bir batarya performansı bulunuyor. Kutusu ile birlikte ele aldığınızda ise 15 saate yakın bir şarj süresi ile karşılaşıyorsunuz. Açıkçası hergün yolda 1.5 saat geçiriyorum ve bu süre zarfında aktif olarak kulaklığı kullandım. İki haftadır kullanmama rağmen henüz kulaklığı şarj etmediğimi söyleyebilirim.

Sonuç olarak Huawei Freebuds 3i, 799 TL’lik fiyatı ve gürültü engelleme özelliği ile bu segmentte alabileceğiniz en ideal modellerden birisi olmuş. Ben siyah modelini çok sevdim, göz atma deneme şansınız varsa bakmanızı ve ona göre karar vermenizi tavsiye ediyorum.