Half-Life: Alyx VR’dan sonra Valve’den Half-Life 4 duyurusu geldi. Firma yaptığı açıklama ile Alyx’in Half-Life 3 yerine geçmediğini belirtti.

Half-Life 4 Valve tarafından açıklandı

Valve, Half-Life 2 ve Half-Life 2: Episode One ve Half-Life 2: Episode Two’da gerçekleşen olayların doğrudan devamı olan Half-Life 4’ü duyurdu. HalfLife 4, geliştiricinin kısa süre önce piyasaya sürülen Half-Life: Alyx ile yaptığı VR’da geliştirdiği çalışmaları çok daha üst bir düzeye taşıyacak VR desteğine sahip olacak. Ancak, HL 4, Half-Life: Alyx gibi direkt bir VR yapımı da olmayacak.

Half-Life 4 Çıkış Tarihi

HalfLife 4, 3/3/2023 tarihinde çıkacak gibi görünüyor, Valve oyun tarihleri ​​değil, çıkış tarihleri ​​söz konusu olduğunda 3’e kadar sayabiliyor. Henüz Team Fortress 3, Portal 3 ve Left 4 Dead 3’ü görüp göremeyeceğimizi doğrulanmadı, ancak duyurularını her an yapabilecek gibi de görünüyor.

Half-Life 4 açıklandı: Üstelik çıkış tarihi de var

Tabii ki, bu muhtemelen bir Nisan şakası da olabilir. Muhtemelen değil kesinlikle öyle. Bugünün bir Nisan olduğunu, ve her sene bu şakaları yediğimizi unutuyoruz. Yabancı basında çıkan bu haberler çok dikkat etmemiz lazım ki bizim gibi haberi okuyup, hazırladıktan sonra, son cümleye geldiğinizde bunun bir şaka olduğu görmemiz lazım.

Half-Life: Alyx Türkçe yaması çıktı

Pazartesi günü çıkan Half-Life: Alyx, aldığı inceleme puanları ve övgüler ile seriye yakışır bir oyun olduğunu kanıtlamıştı. Merlin’in Kazanı ekibi HTC Vive Pro ile oynayarak yayınlamıştı. Bildiğiniz gibi Half-Life Alyx, Episode 2’den 5 yıl öncesini konu ediniyor. Direniş ekibinin önemli bir üyesi olan Alyx Vence’in hikayesine tanıklık ettiğimiz oyun, ayrıca Half-Life evreni için de çok önemli sahne ve hikaye işleyişine sahip.

Half-Life: Alyx Türkçe yama sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilir ve yamayı indirebilirsiniz. Yama ile ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde; “Yama V1 olarak çıkış yapmıştır. Menü ve silah geliştirme kısımları çevrilmektedir. Bu durumla ilgilenmekteyiz. Olduğunda yamayı güncelleyeceğiz. Şimdilik oyun içi tüm konuşmalar Türkçedir.”

Half-Life: Alyx’i klavye mouse ile oynamayı başardılar

Sanal gerçeklik gözlüğü olmayan birçok oyun severin aklında “Half-Life: Alyx’i klavye mouse ile oynarım?” sorusu vardır. Bazı oyuncular bu durumun mümkün olabileceğini göstermişler. Valve News Network kanalının kurucusu olan Tyler McVicker, bu konuda sağlam bir adım atmış ve Half-Life : Alyx‘i klavye, mouse ikilisi ile oynamayı başarmış. Oyunun kodlarında bazı değişiklikler yapan Tyler McVicker, yaptığı bu değişikliklerin nasıl bir sonuç doğurduğunu da twitch yayını sırasında göstermiş.