GTA V, Epic Store üzerinde ücretsiz olduktan sonra o kadar rağbet gördü ki Epic Store saatlerce süren bir çökme yaşadı. Epic Store’a uzunca bir süre ulaşılamadıktan sonra açılan siteden yüz binlerce, hatta milyonlarca kişi GTA V’ı ücretsiz bir şekilde aldı. Hala almadıysanız 21 Mayıs’a kadar ücretsiz şekilde alabilirsiniz. GTA V Türkçe yama indirmek için gereken linki de aşağıda bulabilirsiniz.

GTA V Türkçe yama nereden indirilir, nasıl yapılır?

Türkiye’deki oyuncular tarafından da büyük bir ilgi toplayan GTA V, akıllarda tek soru bırakıyor; GTA V Türkçe yama nasıl yapılır?

GTA V Türkçe yama nasıl yapılır

Oyunu aldınız, yüklediniz ve Türkçe olarak oynamak istiyorsunuz, yapmanız gereken şeyler basit. Ancak önce bilmeniz gereken şeyler var. Modu yüklemeden önce oyununuzun tamamen güncel olduğundan emin olun.

Ekip tarafından ban riski yok dense de, GTA V Online için mod kullanımında her zaman ban riski vardır. Online girmeden önce yüklü olan tüm modları silmenizi öneriyoruz.

GTA V Türkçe yama nasıl indirilir ve kurulur?

  • Önce modlama için OpenIV yüklemeniz gerek.
  • OpenIV yükledikten sonra Yönetici olarak çalıştırın ve GTA V’ın Windows platformunu seçip kurulu olduğu dizini seçin.
  • OpenIV programını açtığınızda yukarıdaki kategorilerden ‘Tools’ sekmesine gelip ‘Asi Manager’ seçeneğine tıklatın, açılan pencerede ‘Asi Loader’ ve ‘OpenIV.ASI’ yeşil olarak görünmesi gerek, görünmüyor ise yandaki ‘Install’ butonuna basarak yükleyin.
  • Ardından ‘Tools’ sekmesinden ‘Package Installer’ seçeneğine gelip, indirmiş olduğunuz ‘.oiv’ uzantılı yama dosyasını seçip ‘Install’ deyin. Ekrana iki adet seçenek geldiği zaman ‘Mods Folder’ seçeneğini seçin.
  • Kurulum bittikten sonra Türkçe oynamaya başlayabilirsiniz.

GTA 5 Türkçe yama dosyasına, videolu anlatıma ve daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

GTA5 Nasıl bir oyun?

Grand Theft Auto V , Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayınlanan 2013 aksiyon-macera oyunudur. 2008 yılında Grand Theft Auto IV’ten bu yana Grand Theft Auto serisinin ilk büyük oyunudur. Güney Kaliforniya’ya dayanan kurgusal San Andreas eyaletinde yeralan tek oyunculu hikaye, üç suçluyu ve bir devlet kurumunun baskısı altında ve güçlü suç rakamları ile soyguncular yapma çabalarını konu alıyor. Açık dünya tasarımı, oyuncuları San Andreas’ın açık kırsal alanı ve Los Angeles’a dayanan kurgusal Los Santos şehrinde serbestçe dolaşımasına olanak veriyor.

Grand Theft Auto V / GTA5’in Hikayesi (Spoiler içerir)

Oyunun sinopsisin’den çevrilmiştir.

Dokuz yıl önce kışın Kuzey Yankton’un Ludendorff kırsalında soyulmuş küçük bir banka bulduk. Üç soyguncu – Michael, Trevor ve Brad – bankanın elindekilerini almakla meşguller. Polis güçleri bölgeyi çaldıkları paralarla terk etmelerini engellemeye çalışırken, herş ey bir anda kaosa dönüşüyor. Kaçış aracını kullanan dördüncü bir soyguncu, kaçış sırasında öldürülür ve diğerleri, araç kaza yaptıktan sonra, bir çiftlikte bulurlar. Her ne kadar takipten kurtulmuş olsalar da, Trevor polis takibinden kurtulabilmek için kendine bir kaçış planı yapar. O sırada keskin nişancı Brad ve Michael’ı yaralar. Trevor sonunda Michael ve Brad’i geride bırakarak karlı alana kaçar ve kendini kurtarır. Bunda sonrası Trevor’un çalkantılı dünyası ve başına konulmuş ödülden kurtulma savaşı arasında geçiyor.

GTA5 ne kadar sattı?

Kapsamlı olarak pazarlanan ve yaygın olarak beklenen oyun, satış rekorları kırdı ve ilk gününde 800 milyon dolar ve ilk üç gününde 1 milyar dolar kazanarak tarihin en hızlı satan eğlence ürünü oldu. Çoklu kahraman tasarımına, açık dünyasına, sunumuna ve oynanışına yönelik övgülerle dolu birçok eleştri aldı. Ancak, şiddet ve kadın tasviriyle ilgili tartışmalara neden oldu. Yılın Oyunu dahil çeşitli oyun yayınlarından birçok ödül aldı. Tüm zamanların ikinci en çok satan video oyunu 120 milyon dağıtım ile dünya çapında $6 milyar dolar gelir elde etti.

Size elimizden geldiğince hem oyun hakkında bilgi vermeye çalıştık hem de “GTA V Türkçe yama nereden indirilir, nasıl yapılır?” sorusunu cevapladık. Umarız oyundan aldığınız keyif en üst seviyede olur.