Google Pixel 5 hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor. Şirketin yeni cihazı AI Benchmark’ta göründü ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı.

Daha önce telefonun Qualcomm Snapdragon 765G yonga setinden güç alacağına dair spekülasyonlar vardı ve şimdi ise aynı yonga seti ile AI Benchmark’ta göründü.

Google Pixel 5 Snapdragon 765G işlemci ile geliyor

Geçtiğimiz hafta Pixel 4a modelini tanıtan Google, yeni nesil akıllı telefonu içinde çalışmalarını sürdürdüğü görülüyor. AI Benchmark  web sitesinde ortaya çıkan Pixel’in bazı teknik özellikleri belli oldu.

Google Pixel 5, AI Benchmark'ta göründü

Telefonun 8 GB RAM ile geleceğini ve henüz piyasaya sürülmemiş Android 11 ile geleceğini söyleyebiliriz. Cihaz kalbinde Qualcomm Snapdragon 765G yonga setini barındıracak. Tasarım açısından, Pixel 5 serisinin delikli ekran ve arkada çift kamera kurulumu olması bekleniyor.

Geçmişteki sızıntılar, Pixel 5’in ters kablosuz şarjla gelebileceğini ve 700 dolar aralığında perakende satışa sunulmasının beklendiğini de ortaya çıkardı. Ayrıca “bramble” kod adını taşıyacak bir XL modelinden bahsediliyor.

Pixel 5 için bir çıkış tarihi hakkında resmi bir açıklama yapılmadı ama yakın tarihli bir sızıntı, 8 Ekim ön sipariş tarihini verdi. Google, önümüzdeki aylarda daha fazla ayrıntı paylaşacağını söyledi. Haberler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi çekebilir;