Google, okullar yeniden açılsa bile Meet ‘te çevrimiçi dersleri korumayı ve sürdürmeyi düşündüğü için, bu yıl eğitimciler için sunmayı planladığı bazı özellikleri açıkladı. Teknoloji devi, Meet’i Eğitim için kullananlara daha önceden varsayılan olarak gelen ya da kullanıcının yüklediği görüntülerle arka planlarını bulanıklaştırma veya değiştirme olanağı verecek.

Google Meete sanal arka planlar ekleniyor

G Suite for Education ve G Suite Enterprise for Education kullanıcılarına daha fazla moderatör özelliği sunulması planlanıyor; bunlar arasında, bir sınıf bittikten sonra hiçbir öğrencinin kalmamasını sağlamak için tüm katılımcılar için toplantıyı sonlandırma eklentisi de bulunuyor. Moderatörler, ayrıca tüm katılımcıları aynı anda sessize alabilir, katılımcılar için toplantı içi sohbeti devre dışı bırakabilir ve kimlerin sunabileceğini kısıtlayabilir. Bunların yanında toplantılar bir moderatör gelmeden başlamayacak şekilde de ayarlanabilir duruma getirilecek.

Buna ek olarak, bir toplantıdan atılan kullanıcılar bir daha “knock (giriş izni isteği)” yapamayacaklar ve Meet artık bir moderatör tarafından iki kez reddedildikten sonra “knock (giriş izni isteği)” göstermeyecek. Toplantıları daha güvenli hale getirmek için anonim katılımcıların varsayılan olarak Eğitim toplantılarına katılmasını da engelliyor, ancak sadece okullar izin verirse anonim kullanıcılar derslere katılabilecek.

Bu moderatör özelliklerinin yanı sıra Google, aynı anda 49 katılımcıya kadar görüntüleyebilecek daha büyük dizayn edilmiş bir görünüm de sunuyor. Eğitim toplantıları bir ‘el kaldırma düğmesi’ ve entegre bir ‘beyaz tahta’ ile gelecek, ayrıca ek dillerde altyazılara erişebilecek. Yukarıda belirtilen tüm özellikler tüm eğitim kullanıcıları tarafından kullanılabilecek olsa da, Google, eğitimcilerin sınıfları daha küçük gruplara ayırabilmeleri için öğrenci katılım sayısı ve ara odaları da dahil olmak üzere Enterprise kullanıcıları için birkaç premium özellik sunmayı da planlamaktadır.