Gmail araması, kullanıcıların belirli bir e-postayı bulmalarına yardımcı olmak için sonuçları daha kolay daraltmasına olanak tanıyan önemli bir güncelleme alıyor. Google sonunda bunu fark etmiş olacak ki, sonunda gmail için arama kolaylığı getirecek bir sisteme geçiyor. Gmail aramanın yeni sürümü geliyor. Google’ın “arama çipleri” olarak adlandırdığı yeni filtreler, tek tıklamayla kolay erişim için doğrudan arama kutusunun altında görünecek.

Gmail arama getirilen arama çipleri işimizi oldukça kolaylaştıracak

Bu yeni arama sisteminde, e-postaların eki olsun veya olmasın, gönderen tarafından elektronik postalarınızı daraltmanıza yardımcı olacak filtreler de dahil olmak üzere çeşitli filtreler bulunuyor. Yeni filtreleri, örneğin takvim güncellemeleri veya sohbetler gibi belirli arama sonuçlarını hariç tutmak için de kullanabiliyorsunuz. Ayrıca, e-postaları metin, e-tablo veya PDF gibi ek türüne göre belirtebilirsiniz.

Filtrelerin bir diğer özelliği ise birlikte kullanılabilir olması. Böylece aramaları gittikçe daraltma şansına sahip olabiliyorsunuz. Örneğin, bir iş arkadaşınızdan gelen e-postayı, onun adını içeren, ayrıca içinde PDF dosyası bulunan hatta ve hatta ve geçtiğimiz ay gönderilen, filtreleri yalnızca birkaç tıklamayla, e-postalarınız içinde arama şansımız olacak.

Gmail arama için beklenen özellik geliyor

Gmail gelen kutularından bir e-posta bulmanın ne kadar zor olduğunu birçoğumuz deneyerek görmüştür. Google’ın buna çare bulması gerekiyordu ve gereken hale sonunda geliyor. Google bile, kullanıcıların Gmail’den arama yapmanın “daha ​​hızlı ve daha sezgisel” olabileceğini açıklayan bir duyuru ile bunun doğru olduğunu kabul etti.

Gmail güncellemesi, 19 Şubat’tan itibaren G Suite kullanıcılarına sunuldu. Bazı eksikliklerin giderilmesi ve sistemin oturmasın 15 gün kadar daha sürebileceği söyleniyor.

G Suite, genellikle yeni bir özellik alan ilk kişidir, ancak Google, G Suite sunumu tamamlandıktan sonra bu yeni filtreleri tüketici Gmail’ine taşıyor. Kişisel Gmail kullanıcılarının bu özelliği edinebilmesi biraz daha vakit alabilecek gibi. Ancak bunun çok uzun bir süre sonra gerçekleşmesini beklenmiyor.