Oyunun geliştiricisi Sucker Punch’a göre, Ghost of Tsushima iyi bir uzunluğa sahip olacak, oynamanıza bağlı olarak 50 saate kadar sürebilecek.

Ghost of Tsushima 50 saat oynanış süresi sunacak

Voxel ile konuşan Ghost of Tsushima’nın kreatif direktörü Nate Fox, oyunun yaklaşık 30 ila 50 saat sürmesini beklediğini söyledi. Genel uzunluğun oyuncuya bağlı olacağını ve ana hikayenin yanı sıra oyunda keşfedilecek birçok şey olduğunu da vurguladı ve şöyle dedi; “Herkesin ana rotadan çıkmasını ve Tsushima Adası’nda kaybolmasını tavsiye ediyorum, oralarda keşfedilecek çok fazla şey var.”

Sucker Punch ayrıca IGN’e, oyunun bugüne kadarki en büyük dünyasını gösterdiğini ve en son Playstation’ın State of Play gösterisinde gördüğümüz haritanın “başlangıç alanının sadece küçük bir kısmı” olduğunu belirtip gerçek harita için “devasa” dedi.

Fox, “Tsushima Adası, Japonya anakarasında, karlı dağlardan bambu ormanlarına, şelalelere ve otlaklara kadar bulabileceğiniz her şeyi kapsıyor.” diyor ve ekliyor; “Oyunculara, onları heyecanlandırmaya yetecek kadar çok şey vermek istiyoruz.”

Peki Ghost Of Tsushima nasıl bir oyun olacak?

Oyun 13.Yüzyılda Japon-Moğol savaşında savaşan bir Samurayın maceralarını konu alıyor. Karakterimiz Jin Sakai, hayatını Samuray olmak için adamış ve Japonya’yı işgal eden Moğol ordusunu ülkeden çıkartmak için savaşacak. Aksiyon macera türünde kısıtlı derecede açık dünya olacağı söylenen bir oyun. Genellikle oyuncular oyunu gördükleri görüntüler kadarıyla Sekiro Shadows Die Twice‘a benzetse de tabii ki oyunun Souls-Like türü gibi bir zorluğu yok ve oynanışı, işlediği tema hariç uzaktan yakından ilgisi yok diyebiliriz.

Ghost of Tsushima PS4 için 17 Temmuz’da çıkacak.