NVIDIA, Indie Spotlight Programı’yla bağımsız oyun geliştiricilerini uzun zamandır destekliyor ve artık GeForce NOW en iyi ve en parlak olanları tanıtmak için başka bir yol sunuyor. Bu haftanın GeForce NOW’da Oyuna Hazır güncellemesinde bazı muhteşem bağımsız yapımlar yer alıyor.

Indie’ler oyuna hazır

TaleWorlds Entertainment bu hafta başında PC için Mount & Blade II: Bannerlord’u piyasaya sürdü ve oyun bu sistem üzerinden de erişilebiliyor. Steam üzerinden %10 indirimle sunulan oyun inanılmaz derecede olumlu karşılandı ve hemen en çok oynanan oyunlardan biri oldu.

Ayrıca Mount & Blade: Fire ve Sword da bu hafta eklenen 10 yeni oyundan biri olarak GeForce NOW’a katılıyor.

Bu hafta eklenen bağımsız yapımların listesi şu şekilde:

  • Draganronpa 2: Goodbye Despair – Spike Chunsoft
  • Dwarrows– Lithic Entertainment
  • Jack Orlando: Director’s Cut and Knights and Merchants – Topware Interactive
  • Mount & Blade II: Bannerlord (PC lansmanıyla birlikte Pazartesi yayınlandı) ve Mount & Blade: With Fire and Sword – TaleWorlds
  • Postal 2– Running with Scissors
  • Speed Runners– tinyBuild
  • The Cycle – Yager
  • Tropico 5 – Kalypso Media

NVIDIA en iyi bağımsız oyunları vurgulamak için sürekli yeni yollar arıyor ve bu doğrultuda bugünden itibaren GeForce NOW uygulaması içerisinde “Indie Spotlight” başlığı yer alacak. Bu başlık altında son eklenen popüler oyunlar ve klasik oyunlar görülebilecek.

GeForce NOW nedir?

Doğrudan buluttan dizüstü bilgisayarınıza, masaüstünüze, Mac’inize, SHIELD TV’nize veya Android cihazınıza gerçek zamanlı oyun sunan NVIDIA’nın bulut tabanlı oyun akışı hizmetidir. Mağaza hesaplarınıza bağlanın ve kendi oyun kitaplığınızı yayınlayın ya da en sevdiğiniz ücretsiz oynanabilen oyunları oynayın. Desteklenen oyunlar için bulut tasarruflarıyla, oyununuzu kaldığınız yerden, desteklenen herhangi bir cihazdan, nerede olursanız olun alabilirsiniz.

Kısacası NVIDIA GeForce Now, uzak servislerde barındırılan ve internet üzerinden desteklenen cihazlardan birine (Xbox, Shadow veya PlayStation Now’dan Project xCloud gibi) desteklenen oyunları oynadığınız bir bulut oyun hizmetidir.

Oyun kontrolünüzün 1080p 60fps’ye kadar videosunu alırken, tüm denetleyici kodları (veya fare) hizmeti sunan tarafa gider.

Size en yakın olana erişerek, dünyanın çeşitli yerlerindeki sunucularda çalışır. Ve hangi üyelik planını seçtiğinize bağlı olarak, oyunlar NVIDIA grafik kartlarında (RTX) çalıştırılır, böylece sonunda donanımın özelliği ne olursa olsun en iyi şekilde görüneceklerdir.

Rakiplerinin çoğundan farklı olarak, sistem size oyun satmıyor. Bunun yerine, zaten sahip olduğunuz veya bu dijital vitrinler aracılığıyla satın alacağınız oyunları oynamak için Steam, GOG, Origin, Ubisoft’un Uplay ve / veya diğer çevrimiçi hesaplarınızla bağlantı kurar.

Tüm oyunlar mevcut değil – Activision ve Bethesda gibi bazı yayıncılar, başlıklarının çoğunun bu sistem aracılığıyla kullanımını engelliyor – ancak hala 1000’lerce GeForce Now destekli oyun var.