Game of Thrones hayranları Robb Stark‘ın efsanevi kılıcının ne olduğu ile ilgili karışıklığı fark ettiler. Dizi, geçen yıl sona ermiş olmasına rağmen, sevilen dizinin mitolojisinde, kafa karıştırıcı özellikler bulunabiliyor. Tıpkı bu dizide olduğu gibi.

HBO’nun dizisi Game of Thrones, gerek sahnelerinde hiçbir masraftan kaçınılmaması gerekse muhteşem hikayesi ile izleyenlerin çok beğendiği çok beğendiği bir dizi oldu. Ancak, daha önceki sezonlarda, izleyiciler arasında büyük bir karmaşaya neden olan ikonik bir silahı yanlışlıkla tanıttı.

Dizinin ilk serisinde Ice’dan eritilerek hazırlanan kılıç, onur rozeti olarak tutulan Ned Stark’ın başına geçiyor. Ned’in ölümünden sonra kılıca olanlar, Game of Thrones’un sadık hayranları arasında bir heyecan yarattı. Bir hayranı, kılıcı tartışmak için Reddit’te başlık açtı. Söylediğine göre oğlu Robb Stark’ın (Richard Madden) bir noktada onu alması gerektiğine inanıyordu.

Game of Thrones hayranlarının gözü Robb Stark’ın kılıcı üzerinde
Fotoğraf Game of Thrones dizisindendir.

Başka bir kullanıcı ise “Robb, Ice’ı nasıl elde etti? Ned, King’s Landing’e gittiğinde bunu elde etti. Ortaya koyabileceğim tek açıklama Littlefinger’in Ned’in kemiklerini Catelyn’e getirdiğinde getirdiği.” şeklinde idi. Uzaktan, Robb’un kılıcı Buz’a çok benziyor gibi görünüyordu ancak diğer kullanıcılar bunun yanlış olduğunu belirtti.

Game of Thrones hayranlarının gözü Robb Stark’ın kılıcı üzerinde

Gösteri boyunca, şimdiye kadar kılıcın kendisine sahip olduğu en yakın Robb, Ice’ın Lannister’ların onur vermediği House Stark’ın mülkiyetini almasını istediğinde oldu.

Bir çift elli kılıç olarak, Buz o kadar büyüktü ki, muhtemelen Lannister Hanedanı üyelerinin iki kılıcı olabilirdi. Bu sebeple, başka bir kullanıcıdan gelen yorum, farklı bir yorum getiriyor: “Buz, biri Joffrey, diğeri Jamie Lannister için olmak üzere iki kılıca eritildi. Joffrey öldüğünde Jamie her iki kılıcı da çaldı ve Tarth Brienne’e bir tane verdi.”

Serinin ilk bölümü olan House of the Dragon ile hayranlar, Westeros’un daha önceki tarihi keşfedilmeye başlanıp, bu sorunların çözüleceğini umuyorlar.

Game of Thrones Targaryen Serisi: House of the Dragon

Ryan Condal (Colony, Rampage) tarafından yazılan senaryo, George R. R. Martin’in, Game of Thrones’daki olaylardan 300 yıl önce ejderha kullanan ailenin tarihini detaylandıran Fire & Blood kitabındaki olayları kapsayacak. Muhtemelen dizi efsanevi Targaryen iç savaşı olan Ejderhaların Dansı etrafında dönecek. Entertainment Weekly, önce HBO’nun Eylül ayı başında pilot bölüm yayınlayacağını duyurmuştu ancak kısa bir sonra, House of Dragon’un seri olduğu ortaya çıktı.