Sony yanlışlıkla PlayStation Store üzerinden Far Cry 6 ‘yı sızdırdı. Görünene göre Far Cry 6, PlayStation 5‘in çıkış oyunlarından biri olacak ve ücretsiz olarak verilecek. Ayrıca Far Cry 6’dan bir de kapak resmi sızdırıldı. Kapak resminde Breaking Bad’den tanıdığımız Giancarlo Esposito’da bulunuyor. Far Cry 6’nın 2021 Şubat ayında PC ve Konsollar için geleceği de söyleniyor.

Far Cry 6

Bugün sızdırılan haberlere göre Far Cry 6 yeni Ubisoft etkinliğinde duyurulacak ve ayrıntılı oynanış videoları yayınlanacak. Ubisoft’un yeni etkinliği olan Ubisoft Forward’da sadece Far Cry 6 bulunmayacak, bunun dışında yeni IP’ler ve Assassin’s Creed Valhalla’nın yeni oynanış videolarını da görebiliriz. Bu etkinliğin tarihi olarak 12 Temmuz günü kesinleşmiş gibi görünüyor. Umarız daha 12 Haziran’daki etkinlik gibi bu etkinlikte de ertelenme ile karşı karşıya kalmaz.

Ubisoft Forward etkinliğinde tanıtılması beklenen Far Cry 6 Sony tarafından sızdırıldı. Bir çok rapor ve çıkan söylentilerden sonra Far Cry 6 ile ilgili ilk haberleri Ubisoft’tan değil Sony’den aldık. Sony’nin sızdırdığı bilgilere göre, Far Cry 6 21 Şubatta çıkışını gerçekleştirecek. Ayrıca oyunun PlayStation 4 sürümüne sahip olanlar oyunu ücretsiz olarak PlayStation 5’te de oynayabilecek.

Söylentilere göre Far Cry 6 ile birlikte Amerika’da bulunan Hope County topraklarını terk ediyoruz. Far Cry 6, aynı serinin diğer oyunlarında olduğu gibi egzotik bir ortamda veya bir adada geçecek gibi duruyor.

Far Cry 6 ‘nın PlayStation Store üzerinde sızan oyunun kısa tanıtımı

“Zaman içerisinde donmuş bir tropik cennet olan Yara’ya hoş geldiniz. Yara’nın diktatörü olan Anton Castillo, kanlı ayak izlerini takip eden oğlu Diego’yla ülkemi eski ihtişamına geri döndürme niyetindedir. Acımasız baskıları bir devrimi ateşledi.”

ÖZGÜRLÜK İÇİN SAVAŞIN

Yerel bir Yaran olan Dani Rojas gibi oynayın ve ülkeyi kurtarmak için gerilla savaşçısı olun.

YARA TORN APART

Far Cry 6 ile birlikte en büyük Far Cry oyun alanında Anton’un birliklerine karşı savaşın, Yara’nın başkenti Beachesa ve Seperanza’yı kurtarın.

GERİLLA’NIN YANGIN GÜCÜ

Geçici rejimi devirmek için yeni Kiralık Fangs Amigos ile birlikte geçici silahlar, araçlar ve Amigoları kullanın.

Far Cry 6 çıkış tarihi

Far Cry 6 Ubisoft için 2021 ilk yarıyılının sona ermesinden bir ay önce yani 18 Şubat tarihinde PC ve Konsollarda satışa çıkacak. PlayStation 4 ve Xbox One için hiçbir şekilde bilgilendirme yapılmadı. 12 Temmuz’da gerçekleştirilecek Ubisoft’un çevrimiçi etkinliği olan Ubisoft Forward’da Far Cry 6 ile ilgili bütün her şeyi öğreneceğiz. Oynanış bile görmemiz mümkün.