2020’de Satın Alınacak En Pahalı Ekran Kartları Hangileridir? Birçoğunuz hangi Ekran Kartını satın alacağınızı düşünürken bu soruyu soruyorsunuz. Ancak endişelenmeyin, sizi bu kılavuzda ele aldık. Son iki yıldır ekran kartı fiyatları düşüşe geçse de burada göreceğimiz rakamlar bizi biraz üzecek seviyede.

Eğer amacınız sadece bilgisayarınızdaki belgeleri okumak ve yazmak değilse, mesela oyun oynamak ya da video işleri ile uğraşmak gibi işleriniz varsa elinizdekinden çok daha iyi bir ekran kartına ihtiyacınız olacağı aşikar. İyi grafik kartlarının, bilgisayarınızda çoklu görevler için özellikle önemli olduğunu unutmayın.

MediaMarkt Teknoloji Marketi

Birçok bilgisayar ve donanım üreticisi, yenilikçi grafik kartı modelleri ile bizi şaşırtmaya devam ediyor. Aslında, daha iyi kapasitelere sahip daha fazla ekran kartı geliştirilip piyasaya sürülüyor. Bu, potansiyel müşterilere birçok satın alma seçeneği sunuyor.

Piyasadaki en iyi grafik kartına sahip olmak, normal modellerde olduğundan daha fazla para harcamaya sebep olur. Bu bir sürpriz olmamalı, sonuçta, piyasadaki en iyi ürünler genellikle en pahalı ürünler. Ancak bilgisayarınıza yatırım yapmaya hazırsanız, satın aldığınız üründen en iyi şekilde faydalanmanız önemlidir. Farklı kartların farklı kategoriler veya kullanıcı türleri için en uygun olduğunu unutmayın, bu nedenle sadece çok para vermek, aldığınız üründen en yüksek performansı sağlamayacaktır.

En pahalı ekran kartları: hangi modeli seçmem lazım?

Bu yazıda, 2020’de şu ana kadarki en pahalı ekran kartlarından bazılarını listeleyeceğiz. Her ürünün temel özellikleri ve ondan ne beklemeniz gerektiğine dair bir incelemesi olacaktır. Listenin, ürünlerin göreli derecelendirmesine veya kendi tercihlerimize göre düzenlenmediğini unutmayın.En pahalı ekran kartları 2020 / 1

En Pahalı Grafik Kartı: NVIDIA Titan RTX Ekran Kartı

Bu yüksek performanslı ekran kartı, aldığı tüm dikkati hak ediyor. Sonuçlar açısından onu yenmek için oldukça fazla yenilikçi özellik gerektiriyor. Tüm özelliklerinde birçok normal üründe bulunması mümkün olmayan performans ve detay farklılıkları var.

En Pahalı Grafik Kartı

Tasarımı ile başlarsak, kart için özel bir çekicilik yaratmak için iyi hazırlanmış ince bir alüminyum kasa ile birlikte geldiğini söylememiz gerekiyor. Alüminyum malzeme olmasına rağmen, kasanın hala nispeten hafif olduğunu ve karta fazladan ağırlık eklemediğini unutmayın.

Hardcore olarak adlandırdığımız, oyuncular için ideal bir grafik kartı olsa da, öncelikle içerik oluşturma ve veri yönetimi ile ilgili olanlar gibi diğer amaçlar için geliştirilmiş gibi görünüyor. Bununla birlikte, ne yapacağınızdan bağımsız olarak, bu ürünün her amaç için çok yönlü bir grafik kartı olarak derecelendirildiğini unutmayın.

En pahalı ekran kartları - 2020 Ocak / NVIDIA Titan RTX Ekran Kartı

NVIDIA Turing mimarisi, tüm yeni GeForce RTX platformumuzla birleştiğinde, size oyunları deneyimlemeniz için yepyeni bir yol sunmak için gerçek zamanlı ışın izleme, yapay zeka ve programlanabilir gölgelemeyi birleştiriyor. Saniyede yaklaşık 672 GB’lık yüksek bir bellek bant genişliği ve daha yüksek saat hızları ile birlikte gelir. Örneğin, yaklaşık 7.000 MHz bellek hızına sahiptir. Bu nedenle, en ufak görüntü ekranı gecikmesini yaşamadan en hantal oyunları bile rahatça oynayabilirsiniz.

Titan RTX’in bu modelinin öne çıkmasını sağlayan bir diğer etkileyici özellik ise 13 kanatlı fanı. Bu sayede, grafik kartınızda aşırı ısınma konusunda endişelenmenize gerek yok.

Fan, karttaki her modülü hemen soğutur, bu nedenle ne kadar ısı üretildiğini fark etmeyebilirsiniz. Bununla birlikte, bu soğutma işlemine, kart üzerindeki, biriken ısının etkili bir dağıtıcısı olarak hizmet eden buhar bölmesi de yardımcı olmaktadır.

Titan RTX’in diğer önemli bileşenleri, diğer bağlantı portlarının yanı sıra 13 fazlı, HDMI, USB C Tipi bağlantı noktalarına sahip güç dizisidir.

Aşağıda, 2020’de almak için En Pahalı Grafik Kartı listemizde bir yer kazanan NVIDIA Titan RTX Grafik Kartının Artıları ve Eksileri.

Artıları

 • Yüksek performans ve hız
 • Çoğu grafik bilgisayar ve ekran türü için uygun çok yönlü bir grafik kartıdır
 • Çeşitli bağlantı portlarına sahip
 • 13 kanatlı fan, kartı yeterince rahat soğutup aşırı ısınmayı önlüyor

Eksileri

 • Titan RTX kartı hafif ve taşınabilir değil

NVIDIA Titan RTX Ekran Kartı Fiyatı

Yazımızın yayına girdiği tarihte yaklaşık 3000 dolarlık bir fiyat etiketi ile satılıyordu.

Web sitesi: https://www.nvidia.comEn pahalı ekran kartları 2020 / 2

EVGA GeForce RTX 2080Ti Ekran Kartı

EVGA GeForce RTX 2080Ti Ekran Kartı, en pahalı ekran kartları listemizde ikinci sırada yer alıyor. Zamanın testine dayanan bilgisayar donanımı üretmek söz konusu olduğunda, EVGA şirketi her zaman en iyilerinden biri olmuştur. Bu nedenle, bu grafik kartının performansı ve dayanıklılığı bize sürpriz değil.

Bu kartın tüm özellik ve işlevlerinin, en zorlu oyun grafiklerinin bile gereksinimlerini karşılayacak şekilde özenle tasarlandığını göreceksiniz. Ancak, bu grafik kartının listemizdeki en çok yönlü kartlardan biri olduğunu da unutmayın. Bu nedenle, oyunun yanı sıra diğer yüksek grafik işleme ve oluşturma ihtiyaçları için de iyi çalışıyor.

Bu ürünün performansı, üreticinin yaratıcılığını ve yenilikçi eğilimlerini özellikle göstermektedir.

EVGA GeForce RTX 2080Ti grafik kartının NVIDIA’nın Turing™ ‘i kullandığını unutmayın. Bu, kartın sunduğu hız, gerçekçilik ve güç verimliliğinden ödün vermemek için yapılır. Böylece, harika grafik işleme hızları ve 2020’deki en pahalı grafik kartından beklenen birinci sınıf verimlilik elde edersiniz.

En pahalı ekran kartları - 2020 Ocak / EVGA GeForce RTX 2080Ti Ekran Kartı

Kart, 11GB GDDR6 bellek özelliğiyle çalışan, yaklaşık 1545 MHz’lik gerçek bir destek saat hızına sahiptir. Nispeten daha geniş bir hesaplama, cihazı modelleri yelpazesi ile uyumludur. Böylece, ihtiyaç duyuldukça, onu birden fazla cihaz arasında etkili bir şekilde değiştirmenize izin verir.

EVGA GeForce 2080Ti ekran kartı modelinde övgüye değer sessiz bir soğutma sistemi bulunuyor. HDB fanları, en iyi GPU’lardan bazılarında bile görülen karakteristik gürültü olmadan tüm işlem ünitesinin verimli bir şekilde soğutulmasını sağlamakta.

Bu modelin bir diğer önemli özelliği, kullanıcının aydınlatma tercihlerine göre ayarlanabilen RGB tipi LED’dir. Diğer birçok işlem biriminde bulacağınız gibi, bu ürün aynı zamanda oyunlarda gelişmiş grafikler için bir ışın izleme özelliği sağlar.

Aşağıda, 2020’de almak için En Pahalı Grafik Kartı listemizde bir yer kazandıran EVGA GeForce RTX 2080Ti Ekran Kartı’nın Artıları ve Eksileri.

Artıları

 • İyi hız aşırtma yetenekleri
 • Çok çeşitli cihazlarla uyumlu
 • Oldukça sessiz çalışan bir soğutma sistemi
 • Kullanıcı tarafından ayarlanabilen RGB LED aydınlatma

Eksileri

 • İşlemci nispeten daha zayıf bir tasarıma sahip

EVGA GeForce 2080Ti Ekran Kartı Fiyatı

Yazımızın yayına girdiği tarihte yaklaşık 1600 dolarlık bir fiyat etiketi ile satılıyordu.

Web sitesi: https://www.evga.comEn pahalı ekran kartları 2020 / 3

ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2080TI Ekran Kartı

ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2080TI, en pahalı ekran kartları listemizde üçüncü sırada yer alıyor. Bu GPU, en ağır oyunları ve etkileyici bir 4k çözünürlükte çalıştırmak için gerekenlere sahip. 4k çözünürlükleri ile kullanıcılar oyunların tadını çıkarabilirler çünkü aksiyonlara daha fazla dalmış hissedersiniz.

Bu grafik kartı güçlü bir görünüme sahip ve muhtemelen bu canavarı işe ne kadar zorlayabileceğinizi gösteriyor. Kendi başına bir artı olan 2080Ti yonga seti ile birlikte gelirken, diğer özellik eklemeleri onu daha da iyi hale getiren şeyler. Performansını kolaylaştıran şeylerden biri, önceki bazı GPU sürümlerinde elde edilenden altı kat daha fazla hız verebilen NVIDIA Turing ™ mimarisidir. Direct12X altyapısı ise, her zaman daha gerçekçi görüntü çıktı kalitesi elde edebilmeniz için iyi görüntü oluşturmayı kolaylaştırıyor.

ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2080TI Ekran Kartı

Kartın içindeki soğutma işleminin etkinliğini arttırmak için, fan göbeği, önceki modeldeki boyutuna oranla biraz daha azalmış. Bunun yerine, bu grafik kartındaki soğutma bıçakları daha uzun ve soğutma havasını donanımda etkili bir şekilde sirküle etmek için daha fazla konumlandırılmıştır. Ayrıca tozun fanın iç kısmına düşmesini önleyen toz önleyici bir çerçeve de vardır.

ASUS ROG STRIX 2080Ti modelinde 11GB GDDR6 RAM bulunuyor. Kart, 1.4 ekran bağlantı noktasını kullanarak en fazla dört monitörü destekleyebilir. Bazı RGB aydınlatma özelliklerinin yanı sıra çeşitli bağlantı portlarına da sahiptir.

Aşağıda, 2020’de almak için En Pahalı Grafik Kartı listemizde bir yer kazandıran ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2080TI’nin Artıları ve Eksileri.

Artıları

 • Düşük gürültü
 • Sunduğu 4k çözünürlük, bazı kullanıcı kategorileri için büyük artı
 • Toz önleyici modül sayesinde iyi soğutma sistemi
 • Grafik kartı şu anda hala en verimli enerji kartlarından biri

Eksileri

 • RGB aydınlatma tipi oldukça yeni değil

ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2080TI EVGA GeForce 2080Ti Ekran Kartı Fiyatı

Yazımızın yayına girdiği tarihte yaklaşık 1550 dolarlık bir fiyat etiketi ile satılıyordu.

Web sitesi: https://www.asus.comEn pahalı ekran kartları 2020 / 4

NVIDIA GEFORCE RTX 2080 Ti Founders Edition

En Pahalı Ekran Kartları listemizin dördüncü sırasında NVIDIA GEFORCE RTX 2080 Ti Founders Edition yer alıyor. Turing ™ mimarisine sahip piyasaya sürülen en önde gelen NVIDIA ürünlerinden biri. NVIDIA GEFORCE RTX 2080 Ti Founders Edition hakkındakı neredeyse her şeyi seveceksiniz, çünkü isteyebileceğiniz en sofistike ekran kartı.

GPU, kesintiler ve gecikmelerden yoksun optimum oyun oturumları sağlayan 11GB GDDR6 belleğe sahiptir. Bunun yanı sıra 7680 × 4320 dijital çözünürlüğü kesinlikle bir şaka değil. NVIDIA GeForce RTX 2080Ti Founders Edition, bilgisayarınızda çoklu görev yapmanızı sağlayan grafik kartıdır. Ayrıca bulabileceğiniz en güvenilir ve dayanıklı ürünlerden biri. Bu karttaki 13 fazlı bir güç kaynağı overclock işlemleri için mükemmel.

NVIDIA GEFORCE RTX 2080 Ti Founders Edition Ekran Kartı

Bunun yanı sıra, kartın üzerinde bir buhar bölmesi ve ünitenin zaman zaman etkili bir şekilde soğutulmasını sağlayan 13 kanatlı bir fan bulunuyor. Bu, kullanıcıların GPU’da aşırı ısınmasını görmeyi nerede ise imkansız kılıyor.

Grafik kartının diğer önemli özelliklerinden bazıları, 1635 MHz hızlanma hızının yanı sıra saniyede 616GB bellek bant genişliğini de içerir.

NVIDIA SLI iletim bileşenini kullanarak birkaç GPU’yu etkili bir şekilde bağlayabilir ve / veya senkronize edebilirsiniz. RTX 2080Ti önemli ölçüde gürültü yapmayan bir grafik kartı. Ancak önceki saydıklarımıza oranla biraz daha sesli kaldığı gerçeğini göz ardı etmemek lazım.

Grafik işlemci biriminde ekran, HDMI ve USB Type-C bağlantı noktası gibi konektörler bulunuyor. Ortalama ağırlığının yaklaşık 2 kg kadar olduğunu unutmayın. 352 bit bellek genişliğine ve 14.000 MHz bellek hızına sahiptir.

2020’de almak için En Pahalı Grafik Kartı listemizde bir yere sahip NVIDIA GEFORCE RTX 2080 Ti Founders Edition’ın Artıları ve Eksileri:

Artıları

 • Her zaman için mükemmel performans ve hız sağlar
 • Fark edilmeyecek dikkat çekici bir yapı ve kaliteli tasarımlara sahiptir.
 • Göreve uygun bir soğutma sistemi ile mükemmel hız aşırtma yetenekleri
 • 4 k çözünürlüklü oyun oynama olanağı

Eksileri

 • Saniyede 60 kare hızında tüm oyun türlerini desteklemez

NVIDIA GEFORCE RTX 2080 Ti Founders Edition Ekran Kartı Fiyatı

Yazımızın yayına girdiği tarihte yaklaşık 1420 dolarlık bir fiyat etiketi ile satılıyordu.

Web sitesi: https://www.nvidia.comEn pahalı ekran kartları 2020 / 5

MSI GeForce RTX 2070 Ekran Kartı

En Pahalı Ekran Kartları listemizin son sırasında ise MSI GeForce RTX 2070 Ekran Kartı yer alıyor. Bu kartın öncelikli işlevini oyun olarak yorumlayabiliriz. Listedeki diğer ürünler gibi çok fazla özelliğe sahip olmayabilir, ancak yine de diğerleri ile rekabet edecek seviyede. Çekici tasarımı ile hem gündelik hem de profesyonel grafik oluşturma amacıyla kullanılabilecek grafik kartlarından biri.

Bu kartın NVIDIA Pascal ™ GPU mimarisi tarafından desteklendiğini unutmayın. Her oyuncunun sahip olduğu hız ve pürüzsüzlüğü kolaylaştıran DirectX 12 özelliği de bulunuyor.

MSI GeForce RTX 2070 Ekran Kartı

Grafik kartı ayrıca 256 bit arabirime bağlı 8GB GDDR5 bellekte de çalışır. Çekirdek saat hızı, en yaygın oyunları oynamak için kötü olmayan 1706 MHz’ye ulaşıyor.

Bu kartı almak için öne çıkaran sebeplerden biri de NVIDIA Gameworks ™ modülü. Bu modül kaliteli görüntüleme ve sorunsuz oynanışı kolaylaştırıyor. Ayrıca 360 derecelik görüntüler yakalamanısı da cabası. MSI GeForce RTX 2070 grafik kartının 4k görüntülemeyi desteklediğini ve VR için hazır olduğunu unutmayın.

Kartta üç DisplayPort, bir HDMI bağlantı noktası ve çift bağlantılı DVI-D bağlantısı bulunuyor.

2020’de almak için En Pahalı Grafik Kartı listemizde bir yer kazanan MSI GeForce RTX 2070 Grafik Kartı’nın Artıları ve Eksileri:

Artıları

 • En bilinen oyunları rahatça oynamanızı sağlayan iyi bir performansa sahip
 • Çekici bir yapıya ve tasarıma sahip
 • NVIDIA Pascal GPU mimarisi ve çerçevenin tüm avantajları ile birlikte geliyor
 • 4K çözünürlük desteği

Eksileri

 • Bazı üst düzey grafik işleme ve görüntü oluşturmak için en iyi grafik kartı olmayabilir.

MSI GeForce RTX 2070 Ekran Kartı Fiyatı

Yazımızın yayına girdiği tarihte yaklaşık 650 dolarlık bir fiyat etiketi ile satılıyordu.

Web sitesi: https://www.msi.com