Klasik konsol komutları Doom Eternal ile gizli olarak geri dönüyor. Tweaktown, Doom Eternal’da bulunan diğer doku, ışık efektleri ve geliştirici püf noktalarını keşfetmek için Doom Eternal noclip moduna daha yakından bakmış.

Doom Eternal noclip modu döndü

Her Doom oyunu gibi, Doom Eternal da oyuncuların PC’deki bir konsol istemine erişmesini sağlıyor. Fark, Doom Eternal noclip modu kilitli olması ve erişmek için bir geçici çözüm gerektiriyor.

Videoda Nekravol, Urdak, Teras Nabad, Sentinel Prime, Doom Hunter Base, Super Gore Nest ve Icon of Sin dahil olmak üzere oyunun yedi seviyesine bakılmış. Çoğunlukla seviyelerin başlangıç ​​kısımları gösteriliyor. Uzak mesafelerde, devasa heykelleri, farklı odalar arasında dolaşırken değişen küresel aydınlatma efektlerini, çok sayıda yarı yüklü doku ve görseli ve genellikle hatalı alanları simüle etmek için düz iki boyutlu dokular görünüyor.

Doom Eternal’ın iki farklı hilesi var: Diskleri bularak kilidini açtığınız oyun içi olanlar ve konsol komutları. İkincisi, çeşitli oyuniçi değiştirici özelliklerin çalışması için komut dosyaları çalıştırmanızı gerektirir.

Şimdiye kadar gizli bir tabanca gibi ilginç şeyler bulunmuş. Doom Eternal’ın oyunda kullanılmayan bir tabancası var. Ayrıca üçüncü şahıs modunun nasıl kullanılacağını görebiliyorsunuz. Noclip ve üçüncü şahıs görünümünün fotoğraf editörü ile birlikte nasıl kullanılacağını bile belirlemişler.böylece epik ekran görüntülerini uzaklaştırabilir ve çekebilirsiniz.

Doom Eternal Nasıl Bir Oyun?

Doom Eternal’da en büyük değişimlerden birisi hikaye sunumunda. Orijinal Doom oyununda bunun sinyaller fazlasıyla verilmişti ancak yeni oyun ile birlikte, hikaye sunumunun oyuna olan katkısı daha artıyor. Tabi hikaye denince aklınıza uzun konuşmalar, sıkıcı ara sahneler gelmesin. Aksiyon yapısını bozacak ve sekteye uğratacak bir işleyiş bulunuyor. Tam aksine zincire eklenen güzel bir halka olarak hikaye kısmı da Doom Eternal’a işlenmiş. Anlatım çok daha net ve “bu kadar yaratığı neden öldürüyoruz?” sorusunu da cevaplamayı başarıyor.

Doom Eternal hikaye olarak sadece Doom’a değil serinin genel hikayesine de bağlı bir yapım. Yani oyuna başlar başlamaz hell priest’lerin peşine düşüyorsunuz ama bunun nedenini, yönettiğiniz karakterin, yani Doom Slayer’ın kimliğini felan ilk okul çocuklarına anlatır gibi anlatmıyor size. Ana hikayeyi, oyundaki bu kaosu tam anlamıyla bilmek için hikayeye az buçuk aşina olmanız gerekiyor. Tabi daha önce Doom oynamadıysanız da bu hikaye yapısından sıkılmıyorsunuz. Bir hedefiniz olduğu ve o hedefiniz doğrultusunda yeri göğü inleteceğinizi daha oyuna başlar başlamaz anlıyorsunuz. Tıpkı Doom Slayer‘ın kafasına kaskını geçirdiği gibi sizde oyunun ilk dakikasından itibaren savaşa hazır hissediyorsunuz kendinizi.

Doom Eternal noclip modu döndü

Doom Eternal Sistem Gereksinimleri

Minimum Gereksinimler

 • İşletim Sistemi: Win 7 64
 • İşlemci: Intel Core i5-2500K 3.3GHz / AMD Ryzen 3 2200G
 • Ekran Kartı: AMD Radeon R9 280 veya NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB
 • VRAM: 4 GB
 • Sistem Belleği: 8 GB RAM
 • Depolama: 50 GB Sabit disk alanı
 • DirectX 11 Uyumlu Grafik Kartı

Önerilen Gereksinimler

 • İşletim Sistemi: Win 10 64
 • İşlemci: Intel Core i7-6700K 4-Core 4.0GHz / AMD Ryzen R7 1700
 • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 480 8GB veya NVIDIA GeForce GTX 1060
 • VRAM: 6 GB
 • Sistem Belleği: 8 GB RAM
 • Depolama: 50 GB Sabit disk alanı

Doom Eternal İncelemesi merlininkazani.com tarafından yapılmıştır.