Dell Koronavirüs ile hayatımıza giren ve çalışanların en büyük sorunu olan evden çalışmayı kolaylaştıracak ihtiyaçların peşini kovalıyor. Intel ve Dell’in uzun süredir devam ettirdiği araştırmaya göre, evden çalışanların en önemli ihtiyaçları arasında şunlar yer alıyor: ,

  • Yüksek hızlı bağlantı : Kablosuz teknolojilerinin gelişmiş olduğu cihazlar tercih ediliyor.
  • Gelişmiş güvenlik : Bilgisayar teknolojilerinin üretkenliği engellemeyecek kadar kurallarını uygulayabildiği cihaz ve çözümler çalışan verimliliğini artırıyor.
  • Daha akıllı toplantılar : Uzaktan çalışan ya da sahada görevli çalışanlar için iş bağlantısını kaybetmeyeceği teknolojiler talep ediliyor.
  • Hareket edebilme kabiliyeti : İnce, hafif ve şarj süresi uzun olan bilgisayarlar evden ya da dışarıda bir kafede bile çalışmayı kolaylaştırıyor.

Koronavirüs sonrası çoğu iş insanının çalışma programlarının değişmesi hakkında konuşan Dell Technologies Kurumsal Çözümler Ülke Satış Lideri Ümit Yeşiltaş,

“Bilgisayarlar, çalışma şekillerimizi yeniden düşünmemiz, hatta daha üretken olmak için neye ihtiyacımız olduğunu ön görmemiz için merkezi bir rol oynuyor. Günün son görüntülü görüşmesine giriş yaptığınız andan itibaren, çalışma şeklinize adapte olan bir bilgisayara ihtiyaç duyarsınız. Tam da bu nedenle, bir yandan sürdürülebilirlik hedeflerimize doğru ilerlerken daha akıllı çalışma, daha uzun pil ömrü, güçlü hoparlörler, kompakt tasarımlar ve özel iletişim desteği sunan yenilikleri ülkemize getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Onlarca yıllık deneyimlerinin, iş hayatında bile talepleri en iyi şekilde karşılamaya odaklandıklarını söyleyen Yeşiltaş, sözlerine şöyle devam etti :

” Dell Taşınabilirlik ile üretkenlik özelliklerini doğru şekilde dengeleyerek sunabilmek kritik öneme sahip. Profesyoneller, cihazlarını açtıklarında işlerini yapabilmek adına gereken tüm özelliklerin tek bir cihazda mevcut olduğunu bilmek istiyor,” dedi. Yeşiltaş sözlerine şu şekilde sürdürdü: “İnsanlar daha küçük ayak izine sahip daha büyük ekranlar, kusursuz arama kalitesi için sağlam hoparlörler, hareket halindeyken Wi-Fi’den 5G’ye geçebilme becerisi ve performansı optimize edip arka plan gürültüsünü ortadan kaldırarak nihayetinde her yerde daha akıllı ve daha hızlı çalışabilmelerini sağlayacak yerleşik yapay zeka becerileri istiyor.”

Dell Optimizer ile yapay zeka teknolojisi bilgisayarlara geliyor

Alanında profesyonel insanlar ; Latitude, Precision ve OptiPlex cihazlarında bulunan Yapay Zeka (AI) tabanlı otomatikleştirilmiş optimizasyon teknolojisi Dell Optimizer ile daha akıllıca çalışabiliyor. Yerleşik yazılım, her bir kullanıcının nasıl çalıştığını öğrenir ve ellerindeki en önemli göreve odaklanabilmelerine yardımcı olmak için kullanıcıların davranışlarına adapte oluyor. Genel uygulama performansını geliştirmek, daha hızlı oturum açma ve güvenli kilitleme sağlamak, görüntülü görüşmelerde yankıyı ortadan kaldırmak, çevre gürültüsünü azaltmak ve pil ömrünü uzatmak üzere perde arkasında çalışıyor.

Ticari alanda bile yönetim tarafında kolaylıklar sunmaya devam ediyor

Çalışanlar nereden çalışıyor olurlarsa olsun, ister evden ister işten hiç fark etmez. Dell Unified Workspace ile alanında uzman Bilişim Teknolojileri personelleri daha ilk günden çalışmaya hazır. Yeni başarımlar elde etme özgürlüğünün ve esnekliğinin tadını çıkarın. Ayrıca yeni Dell Workforce Persona Quick Start ile Bilişim Teknolojileri departmanları, uzaktan çalışanlardan içerik oluşturuculara kadar ve mühendislere kadar çalışan ihtiyaçlarını, çalışma tarzını ve konumunu en iyi şekilde destekleyecek cihazları dağıtılmak üzere belirleyebilir.

Dell’in arz ve talep sistemi portföyünün bir parçası olan Dell PCaaS17 ile büyük girişimlerden küçük işletmelere kadar tüm şirketler, çalışma sermayesinin yönetimine yardımcı olması için Dell‘in bilgisayarlarına, desteğine ve yazılımlarına makul, tahmin edilebilir maliyetlerlerle erişebilir. İşletmeler, filolarını en yeni bilgisayarlarla 36 ayda bir tazeleyebilirler. Ve BIOS düzeyindeki sessiz saldırılara karşı bile koruma sağlayan sektörün en güvenli ticari bilgisayarlarını edindiklerini bilerek rahatça çalışabilirler.
Latitude, Precision ve OptiPlex alanında uzman kişilerden oluşan yeni cihazlar, geri dönüştürülmüş malzemeleri, sürdürülebilir ambalajları, enerjiyi verimli kullanan tasarımları ve EPEAT Gold tescilleriyle Dell‘in sürdürülebilirliğe bağlı kalma ilkesini ileri taşıyor. DELL Yapay Zeka teknolojisi hayatınıza her an daha da yaklaşıyor

Dell Yapay Zeka teknolojisi ile evden çalışmak daha kolay
Dell Yapay Zeka teknolojisi ile evden çalışmak daha kolay