Wolves, X-Men, X2, Watchmen, Warrior Nun. King Shark, Guyver, Metal Gear ve Jedi Master of The Old Republic gibi yapımlardan tanıdığımız David Hayter, şimdi de GTA 6 için yaptığı paylaşım ile, oyunseverlerin aklını başından aldı.

GTA 6 için muhteşem paylaşım: Duyuruldu gibi

Solid Snake’in sesi David Hayter, görünüşe göre Grand Theft Auto 6‘nın ayarını ortaya koyan şifreli bir mesajı tweetledi.

David Hayter GTA 6 duyurusunu mu yaptı yoksa kandırdı mı?

Solid Snake seslendirme sanatçısı David Hayter, yaklaşan projelerini oldukça basit yöntemler ile duyuruyor. Şifreli, hashtag odaklı bir mesajda Hayter görünüşte Grand Theft Auto 6 için de benzerini yaptığını düşünüyoruz. Ancak kendi postunu bir süre sonra öneri olarak güncellemiş olması yine de bizlere pek inandırıcı gelmedi.

Bu sabah erken saatlerde Hayter, “GTAVI” ve “Toronto” hashtag’leriyle bir tweet attı. Bunun dışında hiçbir şey eklemedi, ancak hayranların ikisinin nasıl bağlantılı olduğunu biliyor.

Açıkçası, Hayter’in önde gelen bir video oyunu seslendirme oyuncusu olmasıyla GTA 6 hashtag’i ile Rockstar Games’in çok beklenen GTA 6 oyununda çalışabileceğini öne sürülüyor. Her ne kadar Rockstar karakterlerini dile getirme konusunda daha az bilinen aktörlerle çalışmayı sevse de, stüdyoda Hayter’i projeye dahil etmemesi için sebep yok.

Firma, hayranlarına kısa süre önce Grand Theft Auto 6’nın erken gelişimde olduğu bildirildi. Bu da GTA 6 çıkış tarihi için daha birkaç sene olduğunu gösteriyor. Bunun üzerine, Rockstar GTA 6 ile yeni bir şey denemek ve daha küçük bir temel bir yapımla başlamak ve oradan genişlemek istediğini gösteriyor. Bu yaklaşımın, Rockstar Games’in son aylarında istihdam ettiği bilinen büyümesini de ortadan kaldıracağına ve çalışanlarının sert çalışma koşulları olmadan bir ürünü zamanında çıkarmasına olanak tanıyacağını gösteriyor.

Hayter’in Tweet’inin diğer bir ilgi çekici noktası da Toronto hashtag’i. Bunun en açık yanıtı, Hayter’in GTA 6 (Grand Theft Auto 6)’nın Toronto’da olacağını açıklıyor olması, ancak Rockstar Games’in oyunları açıklama stratejisi göz önüne alındığında bu biraz şaşırtıcı görünüyor. Zira, genellikle stüdyo, birkaç fragman çıktıktan sonra bunun gibi büyük açıklamaları yapıyor.

Bunun da ötesinde, Grand Theft Auto markası popüler şehirlerin ve eyaletlerin kurgusal versiyonlarını kullanıyor, ancak gerçek isimlerini kullanmıyor. Yani, Toronto’da GTA 6’yı ayarlamak pek olası görünmüyor.

David Hayter neden bu iki hashtag’i sabahın erken saatlerinde tweet atmaya karar verdi bilmiyoruz. GTA hayran kitlesi için spekülasyon da yapmış olabilir. Yine de, sadece duruma baktığımızda, David Hayter’in Grand Theft Auto 6 için bir duyuru ya da ipucu ortaya çıkaracak olması ve gerçek bir dünya konumu olması muhtemel görünmüyor.