Cyberpunk 2077’yi GTA gibi oynama. Geçtiğimiz haftalarda CD Projekt RED tarafından Cyberpunk 2077 hakkında çokça bilgiler almıştık. Bunlardan bir tanesi ve en üzücü olanın çıkış tarihinin ikinci kez ertelenmesi olmuştu. Oyun ilk önce 20 Nisan’dan 17 Eylül’e, 17 Eylül’den ise 19 Kasım’a ertelenmişti. CD Projekt RED Witcher’daki kadar olmasa da Cyberpunk 2077’yi de erteleyerek oyuncuları hayal kırıklığına uğratmış durumda.

Cyberpunk 2077'yi GTA gibi oynama

Geçen hafta oyundan 25 dakikalık bir video gelmişti. Ve CD Projekt Red’in üstüne basa basa oyunun açık dünyasını GTA’ya benzettiklerini vurguladıktan sonra oyuncular oyunun GTA kadar özgür olabileceğini geliştirici firmaya sormaya başladılar. Cyberpunk 2077’yi GTA gibi oynama ile ilgili açıklama oyunun Harita Tasarımcısı rolünü üstlenen Max Pears’tan geldi.

Cyberpunk 2077 geliştiricisi röportajda konuştu

“İstediğiniz şekilde bir katliam yaratabilirsiniz ama bunun sonuçları olacak ve pişmanlık duyacaksınız. “ Pears, oyunda herhangi bir NPC’ye saldırmanın ya da katliam yaratmanın oluşturabileceği sorunları böyle açıklıyor. Cyberpunk 2077 sayısız oyun ve görev çeşitliğine sahip olacak ve isterseniz GTA gibi kaotik bir ortamda yaratabileceksiniz.

Pears, PCGamesN ile yakın bir zamanda yaptığı röportajda şunları söyledi :

“İstediğiniz şekilde bir katliam yaratabilirsiniz ama bunun sonuçları olacak ve pişmanlık duyacaksınız.” dedi.

Ardından Pears, Cyberpunk 2077 ‘nin görev çeşitliliğine ve yapabileceklerinizin sıınırına atıfta bulunarak sözlerine şu şekilde devam etti :

“Oyunun ne kadar çeşitli olduğuna o kadar odaklanacaksınız ki, bir kere GTA’daki gibi katliam yaptıktan sonra bir daha yapmak istemeyeceksiniz. Çünkü bunun sonuçları olacak.” dedi.

Cyberpunk 2077 ‘nin geçen hafta yayınlanan 25 dakikalık videosunda da gördüğümüz gibi oyun binlerce farklı senaryo içerecek. Bir kediyi bile evcilleştirebileceksiniz. Ayrıca kendi karakterinizi yaratmak için yüzlerce ayrı seçenek bulunacak. Bahsi geçen videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Cyberpunk 2077 PC’de son teknolojileri destekliyor olacak. NVIDIA Ray Tracing ve DLSS 2.0 teknolojileri ile piyasaya sürülecek bu yapım, muhtemelen yeni nesil konsollar ile birlikte gelecek özel sürümüyle DirectX12 Ultimate için çeşitli yenilikler de sunacak. Cyberpunk 2077 PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 ve Xbox Series X için 19 Kasım’da piyasaya sürülecek. Ve oyun Türkçe olacak.