Koronavirüs salgını tüm sektörlerde etkisini göstermeye devam ederken oyunlar, filmler, diziler ve yeni nesil konsollarla ilgili ertelenme haberlerinin arkası kesilmiyor. Video oyun endüstrisinde de kasvetli havaların hâkim olduğu şu günlerde, CD Projekt Red’den içimize bir nebze de olsa su serpecek bir haber geldi. Stüdyo çalışanlarının geliştirme sürecini ev ortamlarından devam ettirdiği Cyberpunk 2077, Koronavirüs nedeniyle ertelenmeyecek.

Cyberpunk 2077, Koronavirüs nedeniyle ertelenmeyecek

Sektördeki pek çok geliştirici stüdyo gibi CD Projekt Red de Koronavirüs salgını nedeniyle pek çok önlem almış durumda. Çalışanların güvenliği için iş ortamlarını evlerine taşımalarına izin veren stüdyo, Cyberpunk 2077’nin geliştirme sürecine hız kesmeden devam ediyor. Konuyla ilgili olarak takipçilerini Twitter üzerinden bilgilendiren stüdyonun açıkladığına göre, Cyberpunk 2077, Koronavırus nedeniyle ertelenmeyecek.

Cyberpunk 2077, Coronavirüs nedeniyle ertelenmeyecek

CD Project Red’in yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Sevgili takipçilerimiz; pek çoğunuz muhtemelen Covid-19 salgının CD Projekt Red’in günlük faaliyetlerini nasıl etkilediğini merak ediyorsunuz. Bu yüzden sizi bilgilendirmek istedik. Geçtiğimiz haftadan bu yana, duruma adapte olabilmek adına örgüt çapında önleyici ölçüde önlemler aldık. Ayrıca çalışanlarımızın işlerine evlerinden güvenle devam edebilmesi için çeşitli ekipman ve alt yapı güncellemeleri yaptık. CD Projekt Red, bugün tüm bu hazırlıkların bir sonucu olarak; çalışma faaliyetlerine ihtiyaç oldukça uzaktan devam edecek. Bu durumun, ekibimizdeki tüm çalışanlarımıza yüksek derecede güvenlik sağlayacağını düşünüyoruz. Bu durum hepimiz için yeni olsa da her koşulda durmadan çalışmaya devam ederek sizlere Eylül ayında afili bir RPG sunacağız. Kendinize iyi bakın!”

Cyberpunk 2077, Koronavırus nedeniyle ertelenmeyecek olması gerçekten sevindirici. Söz konusu paylaşımın altına gelen yorumlara bakıldığında topluluğun son derece olumlu yorumlar yaptığı görülebiliyor. Fanların bir kısmı, geliştirici ekibin selameti için oyunun ertelenmesine bile razı. Bu yaklaşımda olanların sayısı her ne kadar çok değilse de bu durum eminiz ki geliştirici ekibin motivasyonunu büyük ölçüde arttırmıştır.

Uzaktan çalışma fikri ilk etapta kulağa oldukça kolay ve rahat gelse de bu duruma adapte olmanın kolay olmadığını belirmek gerekiyor. Donanım ve altyapı yetersizliği bu süreçte olumsuz durumlara yol açabilir. Bu yüzden Cyberpunk 2077’yi bekleyen oyuncular olarak, stüdyodan gelecek olası bir gecikme haberine hararetle tepki vermemek olgunca bir davranış olacaktır.