Daha önceki yazımızda Epic Games’e gelecek oyunların sızdırıldığını söylemiştik. Bugün Civilization 6 ‘nın Epic Games’te ücretsiz olması bu sızıntının doğruluğunu kanıtlıyor.

Civilization 6 Epic Gameste ücretsiz

Civilization 6 Epic Games’te ücretsiz

Epic Games’in haftalık gizemli oyunu bugün Civilization VI ve 28 Mayıs’a kadar Epic Games Store üzerinde ücretsiz. Civilization VI, Firaxis Games tarafından geliştirilmiş sıra tabanlı bir 4X strateji oyunudur. Serinin en yeni girişi ve yeni medeniyetleri getiren Civilization VI favorilere geri döndü.

Oyunun ilk genişletme paketi Rise and Fall, ardından Gathering Storm ve en son içerik güncellemesi The New Frontier Pass idi.

Civilization VI

Civilization VI, dünyanızla etkileşim kurmanın, imparatorluğunuzu daha fazla genişletmenin, kültürünüzü geliştirmenin ve zamana meydan okuyan bir uygarlık inşa etmek üzere tarihin en büyük liderleriyle mücadele etmenin yeni yollarını sunuyor.
İmparatorluğunuzun harikalarının daha önce hiç olmadığı şekilde haritaya yayılmasını izleyin ve keşfedin.
Çatışmanın hayatın bir gerçeği olduğu ilkel ilk etkileşimlerden oyunun ilerisindeki ittifaklar ve anlaşmalara kadar, diğer uygarlıklarla olan etkileşimler oyun süresince değişiyor.
Yerel arazilerden tam olarak faydalanmak üzere şehirlerinizi özelleştirilmiş şekilde kurabilmeniz için her bir şehir birden fazla karoya yayın.
Civilization VI, deneyimli oyunculara en büyük başarı şansını elde etmek üzere uygarlıklarını inşa edecekleri ve düzenleyecekleri yeni yollar sunuyor ve yeni eğitim sistemleri, yeni oyunculara kolayca işe koyulabilmeleri için temel konseptleri tanıtıyor.

Bir sonraki ücretsiz oyunlar neler?

Sızıntıya göre -ki neredeyse doğruluğu kanıtlandı- sıradaki oyunlar şöyle;

  • Borderlands: The Handsome Collection (Mayıs 28 – Haziran 4)
  • ARK Survival Evolved (Haziran 4 -11)

Epic Games’in ilk gizemli oyunu GTA 5 idi. İkinci oyun ise Civilization VI oldu. Sıradaki oyunların Borderlands: The Handsome Collection ve ARK Survival Evolved olup olmadığını kesin olarak bilemiyoruz, ancak yüksek ihtimalle söylediğimiz gibi olacak. 28 Mayıs’ta görüşme üzere.