Call of Duty Modern Warfare öne çıkan çok oyunculu modu ile birlikte çıkışını yapmıştı. 25 Ekim 2019 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için satışa sunulmuştu. Oyunun ilk sezonu 3 Aralık 2019 tarihinde oyuncular ile buluşmuştu. İlk sezon ile birlikte oyuna yeni çok oyunculu haritalar ve yeni karakterler eklenmişti. Geçtiğimiz Mart ayında ise oyunun 3.sezonu ile birlikte Call of Duty’nin yeni Battle Royale oyunu Call of Duty Warzone ücretsiz olarak oyunculara sunuldu. Bugün ise Call of Duty Warzone ve Modern Warfare oyunlarına gelecek olan 4.sezon fragmanından ilk görüntüler geldi.

Fragmana bakacak olursak oyuna yeni operatörler ve eski Modern Warfare oyunlarından aşina olduğumuz bazı popüler çok oyunculu haritaları oyuna ekleniyor.

Call of Duty Modern Warfare ve Warzone’a yeni sezon ile birlikte AN-94 silahının eklenebileceği söyleniyor. Bunun yanı sıra Rytek AMR Sniper Rifle’da 4.Sezon’un BattlePass’in de olacak. Ayrıca Modern Warfare 2’den tanıdığımız Scrapyard haritası 4.Sezon ortalarında oyuna eklenecek.

Oyunun 2. Sezonu bizi tanındık bir karakter olan Simon “Ghost” Riley ile karşılamıştı. 3.Sezonda ise Alex karakteri iki farklı görünümü ile oyuna eklenmişti. Şimdi ise Captain Price oyuna ekleniyor. Sadece görünüşü ile değil oyunu büyük çapta değiştirecek yenilikler ile geliyor. Bu yeniliklerden en büyük olanı ise Verdansk’ta yapacağımız yeni görevler. Bu görevler oyunun co-op moduna yeni görevler ekleyecek. Fragman ise Captain Price’ın “Bravo 6 Going Dark” sözü ile son buluyor.

Call of Duty Warzone 4.sezon, Cpt. Price geri dönüyor

Call of Duty Modern Warfare ‘a yeni senaryo görevleri eklenecek

Call of Duty Modern Warfare ‘a eklenecek olan bu senaryo görevleri aslında co-op görevlerinden ibaret. Fragmanda Alex, Gaz ve Captain Price’ı görmüştük. Tahminimce bu karakterler oyun içerisinde oynanabilir karakterler olacak. Senaryo bunların etrafında şekillenecek. Oyunun finalinde General Barkov öldükten sonra en son Imran Zakhaev ve ordusunu Verdansk’a girerken görmüştük. O sırada Laswell, Kamarov, Nikolai ve Captain Price bize oyunun senaryosunun bitmediğinin sinyallerini vermişti. 4.Sezon ile birlikte sonlandırdığımız senaryoya farklı bir şekilde devam edeceğiz gibi gözüküyor.

Call of Duty Warzone 4.sezon da yayınlanacak güncelleme notları ile birlikte oyuna tam liste olarak ne gibi yeniliklerin geldiğini öğreneceğiz. Oyunun Warzone moduna senaryo ve çoklu oyuncu modundan aşina olduğumuz Urzikstan haritasının uzun süredir geleceği içerik üreticileri tarafından belirtiliyor. Geçen hafta Activision Warzone’u PlayStation 5 ve Xbox Series X‘e çıkaracağını açıklamıştı. Kanımca yeni konsollara çıkış içeriği olarak oyuna Urzikstan haritası eklenecek ve bununla beraber oyun köklü bir değişikliğe gidecek.

Call of Duty Warzone 4.sezon 3 Haziran tarihinde oyuna eklenecek. Güncellemenin boyutu ve güncelleme notları tam liste olarak belli değil. Ama yakın zamanda yeni bilgiler geldikçe sizler ile paylaşacağız. Elinizi çabuk tutun 3.sezon Battle Pass görevleri yakında sonlanacak.