Burger King küflenmiş Whooper reklamı ile son zamanların en çok konuşulacak reklam kampanyalarından birine imza attı. Bugün içerisinde Burger King’in resmi YouTube kanalında bir video yayınlandı. Yayınlanan videoda ise Burger King’in belki de en sevilen hamburgerlerinden biri olan Whooper gözüküyor. Hamburgerin hazırlanış aşamalarını hızlandırılmış şekilde gösteren video sonrasında yine zaman hızlandırılıyor ve 34 gün 30 saniyeye kadar hızlandırılıp hamburgerin zaman içerisindeki küflenmesi ortaya çıkarılıyor.

Burger King Küflenmiş Whooper reklamı ile olay yarattı

Bir gıda firması neden satışta olan bir ürününün küflü halini göstermek için bu kadar çabalar sorusunun cevabı ise aslında çok basit. Hızlı gıdalar arasında yaygın olan yapay koruyucu kullanımı, insan sağlığını tehdit edebilecek katkı maddeleri de içeriyor. Burger King ise bu video ile bundan böyle hamburgerleri içerisinde yapay koruyucu maddesi kullanmayacağını açıklıyor ve video ile de kanıtlıyor. 

Burger King paylaşım ile ilgili yaptığı açıklamada: “Gerçek gıdaların iyi yanı, zaman ile çirkleşebilmesidir. Bundan dolayı yıl sonuna kadar tüm şubelerde geçerli olmak kaydı ile Whooper yapay koruyucu içermeyecek açıklaması yapıldı.