Asus’un başlattığı oyuncu telefonu akımına kapılan Çin’li teknoloji devi Xiaomi, Black Shark modelleri ile mobil oyunculuk konusunda sınırları zorlamak isteyen kullanıcılara kapı açmıştı. Black Shark ve Black Shark 2’nin başarısı sonrasında, üçüncü model için kolları sıvayan Xiaomi, yeni modelde performans tarafında sınırları zorlayacak gibi gözüküyor.

Xiaomi Black Shark 3’ün RAM miktarı bilgisayarınızla yarışacak

Gücünü Qualcomm’un 2020 yılındaki amiral gemisi SoC’si Snapdragon 865’den alacak olan Xiaomi Black Shark 3, RAM kapasitesi tarafında ise adeta PC’ler ve konsollar ile yarışacak gibi gözüküyor. Üzerinde tamı tamına 16 GB RAM bulunduracak olan telefon, şahsen şuan bu haberi yazdığım PC’nin RAM’ine yetişmiş, Xbox One X ve PS4 Pro gibi konsolları ise sollamış olacak. Çoklu uygulama performansında sınırları zorlayacak olan Black Shark 3, bir ihtimalle fanlı hava soğutmaya dahi sahip olabilir.

Bugün ise telefonun gücünü ortaya koyan AnTuTu skoru ortaya çıktı. 3 Mart’ta satışa sunulacak olan telefon, AnTuTu üzeridne tamı tamına 620.952 puan almayı başararak uygualama üzerinde ulaşılan en yüksek skorun da sahibi olmuş oldu.