Bu ay içerisinde Netflix’te tekrar yayınlanmaya başlayan Avatar: The Last Airbender oldukça ilgi görüyor. O kadar popüler ki sadece bir hafta içerisinde Amerika’da Netflix’te ikinci sıraya yerleşti. Ayrıca bu kadar kısa süre içerisinde Netflix’in önerilenler katagorisine yerleşmeyi başardı.

Aslında Avatar geçtiğimiz hafta sonuna kadar listede en başı çekiyordu. Ama geçen hafta çıkan bir dizi onu tahtından etti. Neredeyse çıkışından 15 sene geçen Avatar’ın hala bu kadar popüler olması ve Netflix‘in izleyicilerine önermesi oldukça iyi bir durum. Hatta izlenmelere bakılırsa Avatar: The Last Airbender uzun bir süre içinde Netflix’te ilk onda kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

Avatar The Last Airbender Netflix'te oldukça popüler

Peki Avatar ‘ı tahtından kim etti?

Üç Güney Carolina’lı kadının çocukluk arkadaşlığından günümüze kadar devam eden dostluğunu konu alan Sweet Magnolias, Romantizm, Kariyer ve Aile karmaşıklıkları ile maceralarına bizi sürüklüyor. Peki gerçekten Avatar’dan daha iyi mi derseniz kişiden kişiye göre değişir tabii ki ama bu dizi de oldukça beğenilmişe benziyor. Kesinlikle popülerliğine bakılırsa ikinci sezon çalışmaları şimdiden başlamıştır bile. Dizinin kadrosunda ise JoAnna Garcia Swisher, Brooke Elliott ve Heather Headley yer alıyor ve bunlar üç Güney Carolina’lı kadın olarak rol alıyor.

Avatar The Last Airbender Netflix'te oldukça popüler

Ayrıca Salı günü yayınlanan Uncut Gems adlı filmin de Avatar’ı geçemediğini görüyoruz. Film direk olarak Netflix Amerika’da üçüncü sıraya yerleşti. Sweet Magnolias ilk sırada yer alırken Avatar ise ikinci sıradaki yerini koruyor.

Tekrardan konumuz Avatar’a dönecek olursak. Bir üzücü haber var. Günümüzde 21:9 en boy oranı ve 4k çözünürlük standartlaşmaya yakınlaşırken, Avatar: The Last Airbender bizi 4:9 en boy oranında ve SD çözünürlük ile karşılıyor. Ama buna rağmen çocukluğundan beri Avatar fanı olan insanlar Netflix ile beraber seriye geri dönüş yapıyor. Ayrıca Avatar’ın Netflix’te yayınlanmasıyla birlikte bir sürü çocukta aynı bizim çağımızdaki gibi Avatar ile ilk defa tanışmış oldu.

Netflix’in yıllar sonra tekrardan Avatar’ın yayın haklarını almasının altında bence iki önemli sebep var. İlki Death Note’da olduğu gibi Avatar ile başka bir projeleri olabilir. İkincisi ise CBS All Access yayın platformunda yayınlanmakta olan Legend of Korra’nın da yayın haklarını almak istemesi olabilir.

Ayrıca Avatar’ın Netflix’te bu kadar popüler olması yeni sezonun da habercisi olabilir. En son 2018 yılında Avatar: The Last Airbender ‘ın yeni sezonunun çıkacağı ortaya atılmıştı. Ama haberlerin asılsız çıktığı yakın zamanda anlaşıldı.