Asus;
ekran kartı, anakart ve pek çok PC aksesuarı alanında lider olan bir şirket. Tayvanlı üreticinin dizüstü bilgisayarları ve tabletleri de geniş kitlelere ulaşıyor ve özellikle donanım kalemlerinde zirveye oynuyor. Ne yazık ki şirket, akıllı telefon sektöründe henüz istenen başarıyı elde edemedi. Asus, Zenfone 5 ailesi ile bu açığı kapatmak niyetinde.

Neyse ki Asus, yazılım güncellemesinde cimri davranan bir şirket değil. Asus’un ZC553 KL kod adlı, Zenfone 3 Max modeli Oreo güncellemesine nihayet kavuştu. Ancak bazı şeyleri vurgulamamızda fayda var: Asus ZC553, ülkemizde çok talip gören diğer bir Zenfone 3 Max modeli ile bazı farklara sahip. Daha büyük ekran, daha fazla RAM ve daha güçlü işlemci gibi kalemler sayesinde ZC553, ZC520 KL’den üstün bir mimari. Destek alan model ZC553… Tayvanlı üretici daha önce tüm Asus Zenfone 3 modellerinin Android 8.0 Oreo desteği ile donatılacağını müjdelemişti.

Asus’un imajı zarar görebilir!

Ancak teknoloji devinden sızan bilgiler 5,2 inçlik ekrana, 3 GB RAM’e ve 32 GB dahili saklama alanına sahip olan ZC520 KL’nin Android Oreo testlerinin pek de stabil olmadığını yönünde. Yine de söylentiler, cihazın 2018 yılının son aylarında dahi olsa Android Oreo ile güçlendirileceği yönünde. Umarız bu bilgiler doğruyu yansıtır ve Asus sözünü tutmuş olur. Aksi takdirde şirketin imajı zarar görebilir.