ASUS Republic of Gamers (ROG), artık etkileşimli, gerçek zamanlı 3D (RT3D) içerik oluşturmak ve çalıştırmak için platform olan Unity Technologies’in Doğrulanmış Çözüm Ortağı olduğunu duyurdu. Doğrulanmış Çözüm Ortağı olarak ASUS, SDK’sının (yazılım geliştirme kiti) Unity Editor’ün en son sürümü için optimize edilmesini sağlayarak Unity kullanan geliştiriciler için sorunsuz bir deneyim sunacak.

Unity gerçek zamanlı 3D içerik oluşturma platformunu kullanan oyun geliştiricileri, ROG Phone’un donanım özelliklerinden tam olarak yararlanmak için oyunlarını kolayca optimize etmelerine olanak tanıyan beş ROG Telefon özelliğine sahip bir eklentiye özel erişim elde edecekler. Sonuç olarak, oyuncular ROG Phone için özel olarak optimize edilmiş heyecan verici yeni özellikler içeren daha geniş bir mobil oyunun tadını çıkarabilecek ve böylece diğer akıllı telefonlarda bulunmayan benzersiz bir mobil oyun deneyimi yaşayabilecekler.

Asus, Unity ile ortaklığını duyurdu: ROG Phone 3 inanılmaz olacak!

Geliştiriciler, Unity Asset Store aracılığıyla beş ROG Telefon özelliğini destekleyen tek bir eklenti elde edebilecek veya ASUS ROG Ar-Ge ekibiyle doğrudan rogphone_dev@asus.com adresinden e-posta yoluyla iletişim kurabilecekler. ROG Phone eklentileri arasında: TwinView SDK, Gamepad SDK, Aura Light SDK, Yenileme Hızı Kontrolü SDK ve Performans Artışı SDK’sı bulunuyor. Gelecekte kullanılabilir olduklarında daha fazla SDK eklenebilir.

Asus, Unity ile ortaklığını duyurdu: ROG Phone 3 inanılmaz olacak!

ASUS Telefon İş Birimi Genel Müdürü Bryan Chang, “Bu ortaklık, oyun geliştiricilerinin ROG Phone’un benzersiz güçlü donanım yeteneklerini oyunlarına dahil etmesini kolaylaştırarak dünyayı yenen ROG Phone mobil oyun ekosistemini geliştirmeyi amaçlıyor.”  dedi.

Unity Greater Çin Genel Müdürü Junbo Zhang, ”ROG Phone’un Doğrulanmış Çözüm Ortağı programımıza katılması heyecan verici, ASUS, ROG Phone eklentisine erişim sağlayarak Unity geliştiricilerinin bir sonraki seviye oyun deneyimi yaratmasına olanak tanıyor.”  dedi.

Bu yeni ortaklığı teşvik etmek ve büyütmek için ROG, 2020 yılında seçilen önemli geliştirici katılım etkinliklerine katılmayı planlamakta. En son haberler ve gelişmeler resmi ROG kanalları aracılığıyla elde edilecek. ROG, ROG Phone 3 mobil oyun ekosistemini hem geliştiriciler hem de oyuncular için daha da çekici bir platform haline getirecek olan bu yeni ortaklığın potansiyeli konusunda çok heyecanlı.