Şubat ayında Qualcomm, en üst seviye Snapdragon 865 yongasıyla güçlendirilmiş olan telefonların bir listesini açıklamıştı. Bu listede ASUS‘un henüz açıklanmayan iki telefonu, oyun odaklı ROG Phone 3 ve ZenFone 7 vardı. Şimdi ise bu ikilinin yakında resmileşeceği görülüyor. ASUS ROG Phone 3 ve ZenFone 7 hangi tarihlerde tanıtılacak?

ASUS, bu seneki oyun telefonu satışlarında %30 ila %50 arasında bir büyüme hedefliyor. Şirketin satış beklentilerini bu kadar artırmasının sebebi ise son zamanlarda oyuncu telefonlarının daha önce hiç olmadığı kadar trend olması.

ASUS ROG Phone 3 ve ZenFone 7, Temmuz ayında piyasaya sunulacak

Tayvan’da yayın yapan Commercial Times adlı internet sitesine göre; ASUS2020 yılı ikinci çeyreği sonu veya üçüncü çeyreğinde ZenFone 7 ve ROG Phone 3‘ü ilan edecek.

ASUS ROG Phone 3 ve ZenFone 7, Temmuz ayında piyasaya sunulacak
ASUS ROG Phone II

Bu rapor, ROG Phone 3‘ün Wi-Fi sertifikası almasından ve Geekbench kıyaslama web sitesinde tespit edilmesinden kısa bir süre sonra açıklandı. ASUS ROG Phone 3 , Geekbench’te Android 10 ve Snapdragon 865 olan sekiz çekirdekli Qualcomm yonga seti ile listelendi.

Akıllı telefon Geekbench listesine göre 8GB RAM taşıyor. ASUS, ROG Phone 3‘ü 12GB RAM ile daha fazla seçenek ile sunabilir.

ZenFone 7‘ye gelince, şu ana kadar hiçbir bilgi yok, ancak Hindistan’da ASUS 6z olarak bilinen ZenFone 6’ya bir yükseltme olacak. Geçen yıl, ASUS ZenFone 6 ile döner kamera mekanizmasına gitmişti. ASUS‘un amiral gemisi telefon segmentinde neler sunabileceği gerçekten merak konusu.

ASUS ROG Phone 2 hangi özelliklere sahipti?

Tayvan merkezli teknoloji devi ASUS, akıllı cep telefonu ROG Phone 2 modeliyle oyun meraklılarını kendine hayran bırakmayı başarmıştı. 2019 Temmuz ayında düzenlenen IFA kapsamında tanıtılan cihaz, güçlü donanımsal özellikleri ve benzersiz tasarımıyla sınıfının en iyileri arasında yer almıştı.

Teknik özellikler

  • Ekran: 6,59 inç Full HD+, 120 Hz, AMOLED, 19,5:9 en boy oranı
  • İşlemci: Snapdragon 855+
  • RAM: 8 GB / 12 GB (ülkelere göre değişiklik gösteriyor)
  • Dahili Depolama: 128 GB / 256 GB
  • İşletim Sistemi: Android 9 Pie tabanlı Zen UI 6
  • Arka Kamera: 48 MP + 13 MP
  • Ön Kamera: 24 MP
  • Batarya: 6.000 mAh
  • Aksesuar Desteği: Var