ASUS’un resmi Weibo (Çin sosyal ağı) hesabından yapılan bir paylaşıma göre Tencent Games ile ortaklaşa geliştirilen oyuncu telefonu, temmuz ayında resmen duyurulacak.

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan Tencent Games ile ortak geliştirilen ROG Phone 3, ASUS’un açıklamalarına göre temmuz ayında duyurulacak. Net bir tarih şuan için verilmedi. ASUS, Weibo üzerinden yaptığı paylaşımda temmuz ayını açıkladı.

ASUS ROG Phone 3 çıkış tarihi resmi olarak duyuruldu!
ASUS ROG Phone 3 tanıtım afişi

ASUS geçtiğimiz yıl da Tencent ile işbirliği yapmıştı. ROG Phone 2’nin Tencent Edition sürümü piyasa sürülmüştü. Bu özel sürüm, normal ROG Phone 2’den biraz daha uygun bir fiyata satılmıştı. Sadece depolama ve RAM farklılıkları vardı. İki dev şirket bu seneki cihazda da işbirliği yapacak.

ASUS ROG Phone 3 hangi özelliklerle gelecek?

Yaklaşan akıllı oyuncu telefonu, ilk olarak ROG Phone 3 ‘ün dahili özelliklerinin önemli yönlerini sızdıran Wi-Fi Alliance sertifikasyon web sitesi ve Geekbench listelemesi aracılığıyla sızdırıldı.

İlk ROG Phone ZS600KL koduna ve ikincisinin ise ZS660KL koduna sahip olduğunu biliyoruz. Listeye baktığımızda Bu kodlara oldukça benzeyen ZS661KS model numarasına sahip olduğundan, bunun gerçekten de bir sonraki ROG Phone olduğundan eminiz. Şimdilik çok fazla bilgimiz yok. Sadece sızdırılanlara göre Snapdragon 865 yonga seti, 8 GB RAM / 12 GB RAM ve Android 10 ile geleceği.

ROG Phone 3‘ün Wi-Fi sertifikası almasından ve Geekbench kıyaslama web sitesinde tespit edilmesinden kısa bir süre sonra açıklandı. ASUS ROG Phone 3 , Geekbench’te Android 10 ve Snapdragon 865 olan sekiz çekirdekli Qualcomm yonga seti ile listelendi.

Akıllı telefon Geekbench listesine göre 8GB RAM taşıyor. ASUS, ROG Phone 3‘ü 12GB RAM ile daha fazla seçenek ile sunabilir.

Görmeyi umduğumuz şeyler, ROG Phone II’den daha yüksek bir yenileme hızı, muhtemelen 144Hz, önceki 30W hızlarından daha hızlı şarj ve bir QHD + ekranı. Önceki sürümde parmak izi sensörü ile ilgili sorunlar vardı, umarız bu sürümle düzelir.

ASUS’un yaklaşmakta olan oyuncu telefonu ile ilgili diğer tüm detaylar, temmuz ayı içerisinde netleşmiş olacak.