Apple, bugün canlı olarak yayınlanan 15 Eylül özel etkinliğiyle kullanıcıları heyecanlandıran yeni ürünlerini tanıttı. İlk olarak Apple Watch Series 6 tanıtıldı.

Apple Watch serisi 6, Apple’ın popüler dikdörtgen tasarımını bu yıl da görüyoruz. Yeni heyecan verici renklerle geliyor: ilk kez mavi, altın, klasik grafit ve çarpıcı bir Apple Watch Product Red.

Apple Watch Series 6 tanıtıldı!

Geliştirilmiş Always-on display, çok güneşli ortamlarda bile kolayca bakmak için daha da parlak olarak ayarlanmış. Apple, ekranın önceki nesile göre iki buçuk kat daha parlak olduğunu belirtiyor ve ayrıca bir yürüyüşte, yüksekliğin gerçek zamanlı olarak değiştiğini ekranda görülebilecek.

Apple Watch Series 6 yeni sensörle geliyor

Apple, Watch Series 6’ya güç veren yeni işlemcinin önceki nesle göre yüzde 20 daha hızlı olduğunu da belirtti. iPhone 11’de bulunan A13 Bionic çipi temel alan yüksek performanslı bir çift çekirdekli işlemciye sahip.

Saatte kullanılan yeni sensör sayesinde kandaki oksijen değeri saniyeler içerisinde ölçülebiliyor. Covid-19’un tespit edilmesine karşı önemli bir rol oynayan bu özellik hiç durmadan çalışacak şekilde seçilebiliyor.

Apple akıllı saat, hareket eden ve dokunuşunuza tepki veren eğlenceli bir Memoji kadranı da dahil olmak üzere bazı yenilikleri de tanıttı. Diğer yeni tasarımlar, aynı anda birden fazla zaman dilimini gösteren GMT kadranı; Chronograph Pro kadranı birden fazla zaman dilimlerine sahip. Fotoğrafçılar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve sörfçüler için saat yüzleri de var.

Apple ayrıca değiştirilebilir bantlarda sundu. Artık gerilebilir ve yüzmeye karşı dayanıklı, üst düzey konfor için üst üste binen parçaları olmayan Solo Loop bandı da olacak. Farklı bir stil için, Örgülü Solo seçeneğine de tanıtıldı.

Apple Watch Series 6 tanıtıldı!
Apple Watch Series 6 tanıtıldı!

Yeni nesilde ilk kez karşımıza çıkan takip özelliği ile saatteki egzersizler televizyona, tablete veya telefona anlık olarak yansıtılabilecek.

Watch series 6 fiyatı

Yeni nesil Apple Watch 399 dolar fiyatla duyuruldu.