Apple Watch 6 için yeni özellikler sızdırıldı. Yeni Apple Watch görünüşe göre oldukça popüler ve güçlü bir cihaz olacak.

Apple Watch 6 için beş yeni özellik sızdırıldı

Apple Watch Series 6 'dan 5 yeni özellik sızdırıldı.
Temsili yeni Apple Watch görseli.

Muhtemelen yeni nesil Apple akıllı telefonlar ile çıkışını yapmaya hazırlanan yeni Apple Watch ile daha fazla söylenti ve sızdırıldığı söylenen bazı bilgiler almaya başladık. Bu yeni sızdırılan bilgiler cihazın temel olarak en iyi özelliklerinden bazılarını içeriyor.

YouTuber Nikias Molina, yaklaşan Apple Watch’un yeni bir S6 çipi, uyku takibi, nabız oksimetresi, daha uzun pil ömrü ve zihinsel sağlık sensörleri içerebileceğini söyledi.

YouTuber Nikias Molina‘nın Apple Watch Series 6 hakkındaki tweeti.

Bu özelliklerin birçoğu zaten Watch OS 7’nin beta sürüm özelliklerinde zaten belirtilmişti. Bu yıl nihayet kullanıcıların uyku takibi, kandaki oksijen miktarı gibi özellikleri görüntüleme şansı olacak. Kandaki oksijen miktarı SPO2 olarak da bilinir ve kullanıcıların kanındaki oksijen miktarını ölçer.  Nabız oksimetresi uyuduğunuzda ortaya çıkabilecek anormal durumların tespitini yapar ve ayrıca pnömoni formlarını da tespit edebilir. Yeni Apple Watch‘un önceki sızıntılarında da gördüğümüz gibi kullanıcıları stes seviyelerini ve ani panik ataklara karşı uyarabilmesi için içerisinde bazı sensörler bulundurması gerekiyor. Son olarak, daha uzun pil ömrü elde etmek için güç yönetimine de yardımcı olacak yeni bir Apple S6 yongası içeriyor.