Video oyun geliştiricisi ve yayıncısı Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson, katıldığı bir canlı yayında ücretsiz Battle Royale oyunu Apex Legends Mobile ’ı bu yılın sonuna kadar iOS ve Android platformuna getireceklerini söyledi.

Hatırlamak gerekirse EA, geçen yıl Mayıs ayında Apex Legends’ı mobil cihazlara taşıma planlarını açıklamıştı. Ancak, net bir zaman belirtilmemişti.

Apex Legends Mobile yakında geliyor!

Apex Legends geçen yıl Şubat ayında PC, PlayStation 4 ve Xbox One için ücretsiz bir battle royale oyunu olarak piyasaya sürüldü. Şimdi, bu yılın sonuna kadar mobil ortama geçmeye hazır. Haberler, EA CEO’su Andrew Wilson’ın mobil oyunlardan bahsettiğini gösteren bir canlı yayın görüşmesine sahip, Apex Legends sızıntı kanalı tarafından Twitter’da sızdırılmış bir videodan geliyor.

Şirket CEO’su mobil platformda başka birkaç oyun getirme planları hakkında konuştu. Ayrıca, bu oyunların gelişim aşamalarında olduğunu da belirtti.

Apex Legends Mobile yakında geliyor!

PUBG ve Fortnite tarzı bir oyun olan Apex Legends, yayınlandığı 8 saat içinde 1 milyondan fazla kez indirilince tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. 8 saat gibi bir sürede kendi rekorunu kıran oyun, ücretsiz bir Battle Royale oyunu. Oyunun yapımcısı olan Respawn Entertainment’ın kurucusu Vince Zampella, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şaşkınlığını gizleyemedi ve ilk günden önemli bir başarı elde ettiklerini kaydetmişti.

Apex Legends, severek oynadığımız Titanfall serisinden de bildiğimiz üzere Respawn Entertainment tarafından geliştirilmekte. Apex Legends her biri birbirinden farklı 13 oyun karakterine sahip. Oyunda bu karakterlerden birini seçip klasik Battle Royale oyunları gibi haritaya inişimizi sağladıktan sonra, diğer karakterleri öldürerek hayatta kalmaya çalışıyoruz.

Şu an mobil tarafta PUBG, Fortnite ve Call of Duty gibi ciddi oyunlar bulunuyor. Bu arada mobile dünyada PUBG Mobile’den sonra gerçekten bir devrimin başladığını söylemeden geçemeyeceğiz. Bu oyunlar yüz milyonlarca kişi tarafından tercih ediliyor. Apex Legends bu platformda da başarılı olacak mı? Hep birlikte göreceğiz.